Selahattin Kınalı

Selahattin Kınalı hakkında merak edilen futbol kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Selahattin Kınalı aslen Trabzon’ludur ve Trabzon’da doğmuştur. Futbol oynadığı dönemde santrafor mevkiinde top koşturmuş uzun yıllar profesyonel olarak futbol kariyerini sürdürmüştür.

Futbol kariyeri, oynadığı takımlar;

Futbol kariyerine Ofspor takımı ile başlamıştır. Ardından Gümüşhane Doğanspor, Trabzonspor, Antalyaspor, Akçaabat Sebatspor, Karşıyaka ve Denizlispor takımlarında forma giymiştir. En son 2009 sezonunda Denizlispor forması ile futbol kariyerini noktalamıştır.

Profesyonel futbol kariyeri boyunca 254 karşılaşmada forma giymiş ve toplam 63 gol atmıştır. Trabzonspor takımında 1997 – 2000 sezonlarında forma giymiş ve 66 maçta 12 gol atmıştır. O dönemde Ünal Karama, Şota, Hami Mandıralı, Abdullah Ercan ve Ogün Temizkanoğlu gibi isimlerle birlikte forma giymiştir.

Ayrıca, Türkiye 21 yaş altı Milli futbol takımı ile 1997 yılında oynanan Akdeniz Oyunları katılmıştır. Final karşılaşmasında, İtalya Olimpik Milli futbol takımına yenilerek Akdeniz Oyunları’nda, 2.lik elde edilen kadroda forma giymiştir.

Futbol kariyerinin ardından televizyon ekranlarında futbol yorumları ile futbol dünyasındaki çalışmalarını sürdüren Kınalı, A Spor ekranlarında yayınlanan Artı Futbol programında yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz