Seddar Yavuz

Seddar Yavuz Ordu Valisi olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılında aslen Eskişehir’de dünyaya geldi. İlköğretim eğitimini Gümüşkonak’ta, ortaokulu Eskişehir’de, Lise tahsilini ise parasız yatılı olarak Balıkesir’de tamamlamıştır.

1988 yılında ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından mezun olduğu sene açılan Kaymakam Adaylık sınavını kazanmış ve Adıyaman’da kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine getirilmiştir.

Seddar Yavuz görev yerleri;

Harmancık, Aslanapa ve Güdül Kaymakam vekilliklerini sürdürmüş 1993 senesinde Kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı derecesi ile kazanmış ve Çankırı Çankırı Korgun Kaymakamlığına atanmıştır. Korgun’daki Kaymakamlık görevinin ardından Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Balıkesir Dursunbey Kaymakamlığı, Konya Kadınhanı Kaymakamlığı ve Şanlıurfa Siverek Kaymakamlığı görevlerini sürdürmüştür. 2007 yılının Ekim ayında Antalya Kemer Kaymakamlığına atanmıştır. Türk İdareciler Derneği’nin 2008 yılı Yılın Kaymakamı ödülüne layık görülen isim olmuştur.

28 Ağustos 2009 tarihinden itibaren ise İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevini üstlenmiştir. 2014 yılında Uşak, 2015 yılında Muş, 13 Haziran 2017 tarihinde ise Ordu Valiliğine atanmıştır.

Seddar Yavuz evlidir ve bu evliliğinden dört evladı vardır. İyi derecede İngilizce diline hakimdir.

Kariyeri

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz