Sedat Uçan

Sedat Uçan seslendirdiği ilahiler ve ezgiler ile gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sedat Uçan Kimdir?

Sedat Uçan tasavvufi müzik ilahi sanatçısı, müzisyen. İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü köyünde tamamlamış, Ortaokul ve Lise eğitimini Erzurum İspir’de devam ettirmiştir. İmam Hatip Lisesi mezunudur. Liseden mezun olduktan sonra eğitim hayatını tamamlamış ve hayatının geri kalanını ilahi ve tasavvuf müziğine adamıştır.

Sedat Uçan Nereli?

Sedat Uçan aslen Erzurum İspir İlçesi Ardıçlı Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Sedat Uçan Kaç Yaşında?

Sedat Uçan 47 yaşındadır. Doğum tarihi 25 Haziran 1975, burcu ise yengeç’tir.

Çok küçük yaşlardan itibaren tasavvuf ve müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. O dönemlerde beste yapmaya ve ilahi söylemeye başlamıştır. İlahi severler ile ilk olarak Muhammedin Hürmetine adlı ilahi ile buluşmuştur. Daha sonra Aşk Elinde, Lodos, Söz Verdim Allahım, Gönlümün Sultanı, İlahi Aşkınla, Sevdasına Yandık, Senin Aşkına, Düet, Resulün Ümmetiyiz, Aşk Kervanı, Resulün Gülleri ve Adına Kurbanım Yaresullah albümlerini müzik piyasasına sürmüştür.

Sanat Allah İçindir sloganı ile sanat yaşantısını sürdürmektedir. Bugüne kadar Fransa, Almanya, Belçika, İsviçre, Avusturya, Norveç, Hollanda ve Danimarka olmak üzere 1000’in üzerinde yurt içi ve yurt dışı konseri vermiştir.

Günümüzde hem Türkiye’de hemde yurt dışında ciddi bir hayran kitlesine sahip olan başarılı isim, İlahi Sanatçılar listesinde en iyiler arasında yer almaktadır.

Resmi instagram hesabı @SedatUcanOfficial , resmi twitter hesabı ise @sedatucan ‘dır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz