Seda Parseker

Seda Parseker 2021 yılında eski Galatasaray futbolcusu Steven Nzonzi ile evlendiği haberleri ile gündeme gelmiştir. Hakkında ise kısa süre içinde bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kimdir? aslen nereli? ne iş yapıyor? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Seda Parseker Kimdir? Nereli?

1987 yılında dünyaya gelen Parseker aslen Bursa doğumludur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü Bursa’da tamamlamıştır. Ardından University of Manchester’da BSE, Textile Science and Engineering bölümünde eğitim almıştır. İngiltere’de Manchester Üniversitesi’nde Fashion and Textile Retealing/Marketing üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. 2012 senesinde ise tekrar Türkiye’ye dönen güzel isim Bursa’da aile şirketinde çalışmalarını sürdürmüştür. Daha sonra babasının da isteği üzerine İstanbul’daki şirketin başına geçmiştir. Babası TOBB Yürütme Kurulu Üyesi işadamı İlhan Parseker’dir.

Öğrenim gördüğü süre içerisinde İngiltere’nin en büyük dernek ve kurumlarında gönüllü olarak çalışmıştır. Seda Parseker günümüze kadar bir çok sosyal sorumluluk projesinde katkıları ile adından söz ettirmiştir.

2008 ve 2010 yılları arasında The Christie NHS Foundation Trust (kanser hastalığı için) ilaç ve yöntem araştırmaları yararına bu kurum davetler, yemekler ve moda şovları düzenlemiştir. Ayrıca 2009 ve 2011 yılları arasında Save the Children UK ve Water Aid kurumları yararına birçok özel projeye katkıda bulunmuştur.

2013 yılından bu yana İstanbul’daki CAGEV & CAGEDER’de (Çocuk Aile Gelişim ve Eğitim Vakfı ve Derneği) Proje koordinatörü olarak gönüllü görev almaktadır.

Seda Parseker Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

2021 yılı itibariyle 34 yaşındadır. Türk futbol dünyasının yakından tanıdığı eski futbolcu Nzonzi ile evlenmiştir. Günümüzde tasarım üzerine iş hayatını sürdürmektedir. Aile olarak ise akaryakıt istasyonları ve toptan dağıtım. Ayrıca İstanbul menşeili enerji ile iç ve dış ticaret şirketleri bulunmakta, kiraladıkları ya da sattıkları ürünleri bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz