Saygın Yalçın

2

1985 doğumlu İş Adamı Saygın Yalçın Almanya’da dünyaya gelmiştir. Annesi avukat, babası ise Doktor’dur. Ailesininde isteği üzerine tıp eğitimi aldı. Üç ay staj yapmış ancak bu mesleğin kendisine göre olmadığını düşünerek tıp eğitimini bırakıp Almanya’nın girişimcilik üniversitesi W.H.U’da eğitim almıştır.

Meksika ve Amerika’dada İşletme (MBA) eğitimi alan Saygın Yalçın ilk olarak giyim üzerine üretim yapmaya başlamış ardından Rusya’daki alışveriş sitelerine ürün tedariği yapmıştır. Bu dönemde E-ticareti yakından tanımış, giyim firmasını satın almış ve sırtına çantasını taktığı gibi Dubai’nin yolunu tutmuştur.

Bir dönem Canadian University of Dubai’de girişimcilik üzerine okutmanlık yapmıştır.

B.A.E Dubai’de henüz e-ticaretin gelişmiş olmaması ve insanların böyle bir projeye ihtiyacı olmasını düşünmesi Saygın Yalçın’ı Dubai’ye sürüklemiştir.

İlk dönemlerde ciddi sıkıntılar yaşasada kısa sürede ciddi bir başarı elde etmeyi başarmış ve Ortadoğu’nun en popüler alışveriş sitesi Souq tarafından satın alınan Sukar isimli siteyi kurmuştur. Ayrıca Jabbar İnternet Group’un ortaklarındandır.

Günümüzde ise özellikle Sellanycar ikinci el otomobil araç satışı sitesi ile ismini duyuran Saygın Yalçın B.A.E.’nin en büyük özel alışveriş şirketini yani Dubai’nin markafonisini kuran kişidir.

Son dönemlerde Kim Kardashian’ın kardeşi Kendall Jenner’a doğum günü hediyesi olarak Rolls Royce hediye etmesi ile magazin dünyasında sıkça gündeme gelmiştir.

Saygın Yalçın hem yorumlardan, hem de bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre baba tarafından aslen Malatya’lıdır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz