Savaş Kerimoğlu

Savaş Kerimoğlu HALK TV ekranlarında yayınlanan Günaydın Türkiye isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Hakkında merak edilen kimdir? aslen nereli? eğitimi, kariyeri gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Savaş Kerimoğlu Kimdir? Nereli?

Baba tarafından aslen Ardahan’ın Damal İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent KERİMOĞLU abisidir. Ayrıca daha önce Ardahan Milletvekili aday adayı olan Mutlu Kerimoğlu isminde bir kardeşi daha vardır. 2019 yılının Kasım ayında babası Celal Kerimoğlu hayata gözlerini yummuştur. Vefatının ardından memleketi Ardahan’da toprağa verilmiştir. Maalesef doğum yeri, doğum tarihi ve yaşı gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

1995 ve 2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim hayatını tamamlamıştır. Mesleki kariyerine ilk olarak ATV ekranlarında muhabir olarak başlamıştır. 9 sene ATV bünyesinde çalışmış daha sonra, Show TV Haber Müdürü olmuştur. 10 sene gibi bir süre de Show Tv bünyesinde çalışan Kerimoğlu içerik üretimi ve yönetimi bölümlerinde çalışmalar gerçekleştirmiştir.

En son ise Halk Tv ekranlarında Savaş Kerimoğlu ile Günaydın Türkiye isimli programı ekran severler ile buluşturmuştur. Diksiyonu, programlardaki sunumu, iş deneyimi ve tarafsız yorumları ile taraflı tarafsız her kesimden büyük beğeni toplamıştır.

Usta gazeteci sunucu Kerimoğlu, Irmak Kerimoğlu ile evlidir. Eşi Irmak Kerimoğlu da Psikolog, muhabir-spiker olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz