Savaş Barkçin

Savaş Barkçin Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü mezunudur. Mesleki hayatının yanı sıra yazar, şair ve siyaset bilimci olan Savaş Barkçin 1966 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi mezuniyetinin ardından Washington’da Johns Hopkins Üniversitesi, SAIS okulundan master derecesi, Bilkent Üniversitesinden ise Siyaset Felsefesi Doktorası almıştır.

1989 yılında Devlet Planlama Teşkilatı’na girmiş, 2003 yılındada TİKA Başkanlığına atanmıştır. TÜBİTAK’ta Başkan Danışmanı olarak 2004 yılından 2007 yılına kadar görev yapmış 2009 yılında ise Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık döneminde başbakan danışmanlığı, Başmüşavirliği, Cumhurbaşkanı olduktan sonrada Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olmuştur.

Başlıca ilgi alanları tarih, tasavvuf, şiir, müzik ve edebiyat’dır. Bu alanlar üzerine bir çok yazı, kitap, üniversite dersleri, tercümeleri, televizyon programları ve konferansları bulunmaktadır.

Yazmış olduğu kitaplarda Savaş Ş. Barkçin imzasını kullanmıştır. İlköğretim ve Ortaokul eğitiminide Ankara’da tamamlayan Savaş Barkçin bir dönem TRT’de Rasim Özdenören ile Maveraya Yolculuk isimli bir programı yapmıştır.

Tembel Tekin, Evin Cini, Şlop, Divan-ı Zerefşan ve Ahmed Avni Konuk Görünmeyen Umman yazdığı bazı kitaplarıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz