Saniye Anne

Saniye Anne son yıllarda yaptığı birbirinden lezzetli yemekler, tatlılar ve farklı tarifler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Yaşantısını İzmir’de sürdüren Saniye Anne ile ilgili bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? kısaca hayatı ve biyografisi.

1941 yılında dünyaya gelen Saniye Anne (Karataş) aslen Manisa Salihli İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Köy’de yetişmiş, hayvancılık ve sebzecilik ile uğraşmıştır. Evlendikten sonra 30 yaşında iken ailesi ile birlikte İzmir Buca’ya yerleşmiştir. Eşinden emekli olduğunu, ayrıca son dönemlerde Youtube üzerinden kazanç sağladığını dile getirmiştir.

Saniye Anne 73 yaşında atıldığı iş hayatı, yemek dünyası;

İnternet, televizyon ve yemek dünyası öncesinde normal bir hayat süren Saniye Anne oğlu’nun damar tıkanıklığı nedeni ile bacağının kesilmesi ardından protez masraflarını karşılayabilmek için başladığı yemek tarifleri videoları kısa sürede binlerce beğeni ile karşılanmıştır. Kendisi de sağlık problemleri ile uğraşmış, by-pass ameliyatı olmuştur. Her geçen gün artan takipçi ve izlenme sayısı ile işi daha da profesyonel bir hale getirmiştir. Oğlunun video kayıt yapıp kendisininde yemekler hazırladığı videolar takipçileri tarafından büyük ilgi görmektedir.

Günümüzde artık hem youtube, instagram, resmi web sitesi hem de bir çok televizyon programına katılarak ekran severler ile birbirinden lezzetli tarifleri paylaşmaktadır. Anadolu sofralarının birbirinden güzel tariflerini 50 yıllık tecrübesi ile sunan Saniye Anne yemek yapmanın verdiği mutluluğun yanı sıra kendisine gelen mesajları da okumanın kendisini çok mutlu ettiğini belirtmiştir.

Kısa sürede elde ettiği bu başarı sonucu Google’ın katkıları ile gerçekleştirilen Kadın ve Teknoloji Sempozyumu’nun onur konukları arasında yer almıştır. Bugüne kadar Nermin Gül’ün hazırlayıp sunduğu Nermin’in Enfes Mutfağı, Misafirim var, Pelin Çift’le İyi Fikir, Zoraki şef, Hayatta Her Şey Var, Pelin Karahan’la Nefis Tarifler gibi bir çok programda yer almıştır.

73 yaşında iş hayatına atılmıştır. İlk dönemler oğlunun videolarını çekmesini istememiş hatta balkona kaçtığını ama bi süre sonra pes ettiğini belirtmiştir.

En çok ilgi gören tatlısı Elmalı Tatlı, en fazla izlenen yemeği ise Su Böreği’dir. Kendisine has şivesi ve eğlenceli sunumu ile her geçen gün kalpleri fethetmeye devam etmektedir. Evde yaptığı yemeklerin fazla geldiğini bu nedenle kalanını da komşuları ile paylaşmaktadır. Tarifleri kendi resmi web sitesinin yanı sıra bir çok ünlü yemek sitelerinde paylaşılmaktadır. Youtube üzerinden de paylaşımlarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz