Salih Yüzgenç

Salih Yüzgenç TRT Türk ekranlarında yayınlanan Avrupa’da İftar Bereketi isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Salih Yüzgenç Kimdir?

Salih Yüzgenç gazeteci, muhabir, sunucu ve TV Programcısı. 2014 yılında Üniversite eğitimi döneminde, Çankırı’daki bir trafik kazasında anne ve babasını yitirmiştir. Ablası, kardeşi ve kendisi bir anda üç kişi kaldıklarını belirtmiştir.

Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul Maltepe’de tamamlamıştır. Çocukluk ve gençlik yıllarında futbolcu olma isteği olan Yüzgenç, sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. Eskisi kadar olmasada hala takip ettiğini belirtmiştir.

Futbolcu olmak istediği için pek eğitim ve okul ile ilgilenmemiş, bir hedef koymamıştır. Lise döneminde okulun müdür yardımcısı, Seni İmam Hatip Lisesi’ne gönderelim demiş, ailesininde istekli olması sebebi ile kabul etmiştir. Daha sonra Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite sınavında 30. tercihi ve son tercihi olan Erzurum Atatürk Üniversitesi Gazetecilik bölümüne yerleşmiş ve Erzurum’a gitmiştir.

Salih Yüzgenç Nereli?

Salih Yüzgenç aslen Çorum’ludur. Doğma büyüme ise İstanbul.

2014 yılının sonuna doğru Genç Dergi’de çalışmaya başlamıştır. Orada yazı işlerinde çalışmış, ayrıca Uluslararası Genç Derneği’nde görev yapmıştır. 2014 yılının Kasım ayında başlayan Genç Zamanı adlı bir programı 2020 yılına kadar Mehmet Lütfi Arslan ile birlikte devam ettirmiştir.

TGSP ve TVNET’in ortak düzenlediği Sosyal Mesaj isimli porgramı sunmuştur. En son TRT Türk bünyesinde çalışmalarına devam etmiştir. Ramazan ayında TRT Türk ekranlarında yayınlanan Avrupa’da İftar Bereketi isimli programı sunmuştur. Yine TRT Türk ekranlarında yayınlanan Hollanda Ve Belçika’da Türk Camileri isimli program ile evlerimize konuk olmuştur.

Eğitim Hayatı:

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi – Yüksek Lisans (Master), Sosyoloji (Ekim 2016 – Haziran 2018)
Atatürk Üniversitesi – İletişim, Gazetecilik ve İlgili Programlar Lisans Derecesi (2011 – 2015)

Salih Yüzgenç Kaç Yaşında?

Salih Yüzgenç 32 yaşındadır. Doğum tarihi 2 Ağustos 1992, burcu ise aslan.

Resmi instagram hesabı @salihyuzgenc ‘dir. Resmi twitter hesabı ise salihyuzgenc ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz