Salih Mertan

0

Salih Mertan aslen nereli? kimdir? kaç yaşında öldü? Eğitim, çalışma ve yöneticilik hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

12 Mart 1948 yılında aslen İzmir’de dünyaya gelmiştir. Namık Kemal Lisesi ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Dalı üzerine tahsil hayatını tamamlamış, Op. Dr. ünvanını almıştır.

Salih Mertan Çalışma hayatı;

Can Tıp Merkezi’nin kurucusu olarak hizmetlerine başlamış ardından Gazi Hastanesi Kurucu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Sağlık dünyasında ki kimliğinin yanı sıra spor ile de iç içe olan Dr. Salih Mertan 40 sene boyunca çok sevdiği Altınordu Spor Kulübü’nde yöneticilik yapmıştır. Yönetici olarak takıma maddi ve manevi bir çok destekte ve yardımda bulunmuştur. 2012 yılındaki şirketleşmenin ardından derneğin başkanlık görevini yerine getirmiştir.

Salih Mertan kaç yaşında neden öldü?

Uzun süre yaşamını Amerika’da sürdürmüştür. Son yıllarda Parkinson hastalığı ile mücadele ettiği belirtilen Mertan’n hastalık nedeniyle bir süredir psikolojisinin de bozuk olduğu belirtilmiştir. Ölümünden önce, Parkinson hastalığı tedavisi için çok ilaç alıyorum, bu ilaçlar beni yoruyor dediği aktarılan Mertan 09 Kasım 2018 tarihinde evinde ölü bulunmuştur. Kapıcı tarafından evde başından bir el ateş edilmiş şekilde bulunmuş, geride herhangi bir intihar notu bulunmadığı belirtilmiştir.

Op. Dr. Salih Mertan’ın iki kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz