Şahverdi Ali Eren

Şahverdi Ali Eren ekran severler tarafından aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? hangi dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorular ile merak edilmektedir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi.

Savaşçı dizisinde Seyfi karakterini canlandıran oyuncu Şahverdi Ali Eren 13 kardeştir. Ailenin en küçük çocuğu olarak Erzurum’da dünyaya gelmiştir.

5 yaşında iken ailesi ile birlikte İzmir’e yerleşmiş, Lise eğitimini tamamladıktan sonra tiyatro ile tanışmıştır. O yıldan bugüne yaşantısını İzmir’de devam ettirmektedir.

Kalabalık bir ailede yetiştiği için çocukluğunu yaşayamadığını belirten Şahverdi Ali Eren ailesinin hayvancılık yaptığını ve Küçük Çiğli’de oturduklarını belirtmiştir. Diğer sınıf arkadaşlarının tatil döneminde oyunlar oynadığını ancak kendisinin inekleri otlağa çıkartıp çobanlık yaptığını anlatmıştır. Tek arkadaşının hayvanları otlatırken kullandığı asasının olduğunu belirtmiş, o dönemlerde asasına bir karakter verdiğini ve onunla ufak skeçler yaptığını bu şekilde oyunculuk ve tiyatroyu keşfettiğini bir röportaj’da dile getirmiştir.

Bugüne kadar Sessiz Çığlık Bonzai, Son Kuşlar, Kara Para Aşk, Dadaş, Kuzgun, Şişirilmiş Aşklar ve BÖRÜ gibi projelerde rol almıştır. Büyük çıkışını ise Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Suriyeli Şef karakteri ile gerçekleştiren Şahverdi Ali Eren günümüzde ise Savaşçı isimli dizide Seyfi karakterini canlandırmaktadır.

1 Yorum

  1. Ustam ,hocam Savasla ilgili bi siyah komedi yapsana lutfen 10 kere seyredicem valla fakat basrolde sen olacan mutlaka bir sey bulursun beni aglatacak… sag ol var ol dostane sayilarilarila

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz