Şahin Duman

1989 doğumlu oyuncu Şahin Duman özellikle Seçkin Özdemir‘e olan benzerliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 2018 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Selanik 1920 Destanı adlı dizide İsmet İnönü’yü canlandıracağı açıklanmıştır.

Aslen Çanakkale’li olan Şahin Duman, İlköğretim eğitimini Gündoğdu Köyünde, Nevzat Duman İlkokulunda tamamlamış ardından Çanakkale Çan İlçesinde Atatürk İlköğretim Okulu ve İbrahim Bodur Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Oğlak burcudur.

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliğini kazanmış, aynı zamanda İstanbul Üniversitesinde Yabancı diller bölümünde Almanca ve İngilizce eğitimi almış ve bu diplomalarında sahibi olmuştur. 2009 senesinde ise Amerika Harward Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümüne geçiş yapmış ve bu okuldan mezun olmuştur.

2017 yılında evlenmiş ve bu evliliğinden bir oğlu vardır. Ailesi ile birlikte yaşantısını Çanakkale’de sürdürmektedir. Şahin Duman Türkiye Filmsan Vakfı kurucu üyeliğinin yanı sıra, Televizyon Sendikasında üye olarak çalışmalarınıda sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz