KimNereli.net

Sabri Uçar Çalışkan

Sabri Uçar Çalışkan Kimdir?

Sabri Uçar Çalışkan
Gerçek adı: Sabri Uçar Çalışkan
Eğitim Durumu: Ön Lisans
Meslek: Sunucu Yapımcı Yönetmen
Mezuniyet: Konya Selçuk Üniversitesi
Doğum yeri: Şanlıurfa

Sabri Uçar Çalışkan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Sabri Uçar Çalışkan 20 yılı aşkın bir süredir Avrupa Türk ekranlarının ekran yüzü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında kısaca hayatı ve biyografisi.

Aslen Şanlıurfa’lıdır ve Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Ortaokul tahsilini memleketinde tamamlamış, Selçuk Üniversitesi Makine Motor Anabilimdalı’nda Ön Lisans eğitimi almıştır.

Lise yıllarında tiyatro ile tanışmış, farklı şehir tiyatrolarında ve özel tiyatrolarda oyuncu, yönetmen yardımcısı, yönetmen olarak çalışmış ve faaliyetlerde bulunmuştur. Misafir, Kurban, Deli Dumrul; Muammer Muammer, Ayıkla pirincin taşını, Ah şu gençler, Biz Halkız, Baba 12 Eylülde Nerdeydin, Sevgi Çiçekleri, Yıldızcı Kral ve Akıllı Soytarı, Kutu Kutu, Memleketimiz, Biz ve Türkülerimiz, Ezgili Yürekler tiyatro oyunları sadece bir kaçıdır.

3 sene Radyo yayıncılığı yapmış 2000 senesinde tiyatroyu bırakmıştır. O yıldan itibaren çalışmalarını ve faaliyetlerini Televizyon yapım ve yayın dünyasında devam ettirmektedir.

Sabri Uçar Çalışkan televizyon dünyasında yaptığı çalışmalardan bazıları;

Startürk Avrupa (ses yarışması), Gölgeler (şiir edebiyat), Hasret bağı (müzik eğlence), Düşler sokağı (şiir edebiyat), Fötr şapka (psikoloji şiir edebiyat), Devir Değişiyor (aktüel eğlence show), Sırlar (ezoterik bilim), Kadınca (müzik eğlence), Marktplatz (gezi), Seyr-i Ramazan (gezi kültür inanç).

Video prodüksiyon ve post prodüksiyon çalışmalarınıda sürdüren Sabri Uçar Çalışkan ayrıca halen günümüzde üniversite eğitim hayatınıda beraberinde devam ettirmektedir. Maalesef doğum tarihi, yaşı ve medeni durumu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sabri Uçar Çalışkan
Gerçek adı: Sabri Uçar Çalışkan
Eğitim Durumu: Ön Lisans
Meslek: Sunucu Yapımcı Yönetmen
Mezuniyet: Konya Selçuk Üniversitesi
Doğum yeri: Şanlıurfa
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.008 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

337.804 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.561 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.731 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.654 kez okundu

6.

Tarkan

225.573 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.584 kez okundu

8.

Emre Mor

195.212 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.788 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.515 kez okundu