KimNereli.net

Sabri Uçar Çalışkan

Sabri Uçar Çalışkan Kimdir?

Sabri Uçar Çalışkan
Gerçek adı: Sabri Uçar Çalışkan
Eğitim Durumu: Ön Lisans
Meslek: Sunucu Yapımcı Yönetmen
Mezuniyet: Konya Selçuk Üniversitesi
Doğum yeri: Şanlıurfa

Sabri Uçar Çalışkan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Sabri Uçar Çalışkan 20 yılı aşkın bir süredir Avrupa Türk ekranlarının ekran yüzü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında kısaca hayatı ve biyografisi.

Aslen Şanlıurfa’lıdır ve Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Ortaokul tahsilini memleketinde tamamlamış, Selçuk Üniversitesi Makine Motor Anabilimdalı’nda Ön Lisans eğitimi almıştır.

Lise yıllarında tiyatro ile tanışmış, farklı şehir tiyatrolarında ve özel tiyatrolarda oyuncu, yönetmen yardımcısı, yönetmen olarak çalışmış ve faaliyetlerde bulunmuştur. Misafir, Kurban, Deli Dumrul; Muammer Muammer, Ayıkla pirincin taşını, Ah şu gençler, Biz Halkız, Baba 12 Eylülde Nerdeydin, Sevgi Çiçekleri, Yıldızcı Kral ve Akıllı Soytarı, Kutu Kutu, Memleketimiz, Biz ve Türkülerimiz, Ezgili Yürekler tiyatro oyunları sadece bir kaçıdır.

3 sene Radyo yayıncılığı yapmış 2000 senesinde tiyatroyu bırakmıştır. O yıldan itibaren çalışmalarını ve faaliyetlerini Televizyon yapım ve yayın dünyasında devam ettirmektedir.

Sabri Uçar Çalışkan televizyon dünyasında yaptığı çalışmalardan bazıları;

Startürk Avrupa (ses yarışması), Gölgeler (şiir edebiyat), Hasret bağı (müzik eğlence), Düşler sokağı (şiir edebiyat), Fötr şapka (psikoloji şiir edebiyat), Devir Değişiyor (aktüel eğlence show), Sırlar (ezoterik bilim), Kadınca (müzik eğlence), Marktplatz (gezi), Seyr-i Ramazan (gezi kültür inanç).

Video prodüksiyon ve post prodüksiyon çalışmalarınıda sürdüren Sabri Uçar Çalışkan ayrıca halen günümüzde üniversite eğitim hayatınıda beraberinde devam ettirmektedir. Maalesef doğum tarihi, yaşı ve medeni durumu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sabri Uçar Çalışkan
Gerçek adı: Sabri Uçar Çalışkan
Eğitim Durumu: Ön Lisans
Meslek: Sunucu Yapımcı Yönetmen
Mezuniyet: Konya Selçuk Üniversitesi
Doğum yeri: Şanlıurfa
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

377.073 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

305.307 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.383 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.267 kez okundu

5.

Tarkan

220.954 kez okundu

6.

Volkan Demirel

218.640 kez okundu

7.

Emre Mor

192.738 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.857 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

178.129 kez okundu

10.

İrem Derici

173.819 kez okundu