Sabri Özel

0

Ünlü İş Adamı Sabri Özel 10 yaşında iken İstanbul’a giderek bir iplik fabrikasında bobin toplayarak iş hayatına atılmıştır. 1969 yılında triko atölyesi kurmuş 1980 yılında ise kendi ismi ile marka oluşturmuştur.

Aslen Malatya Pütürge İlçesi Damlı Köyü nüfusuna kayıtlı olan Sabri Özel çiftçi bir ailenin evladı olarak dünyaya gelmiştir. Babasının çiftçilik yaptığını zengin bir aileden gelmediğini ancak büyük hayallerinin olduğunu aktarmıştır. Bu nedenle ilkokul çağında iken İstanbul’da hayallerinin temelini atmaya başlamıştır.

Triko, giyim öncesinde turistik süs eşyası üreten bir yerde ve matbaada çalıştığını ancak bu işlerden istikbal göremediğini ve en son triko’da karar kıldığını belirtmiştir.

İstanbul’a ilk gittiğinde bir kaç ay amcasında kalmış ardından bekar evine çıkmıştır. 9 sene tecrübe kazandıktan sonra 1969 yılında 2.500 TL sermaye ile 1 makine aldığını ve Yeşildirek’te kendi işinin temellerini attığını belirtmiştir. 11 sene fason üretim yapmış ardından Sabri Özel markasını oluşturmuştur.

2017 yılında eşi Emel Boyar ile boşanmıştır, bu evliliğinden bir evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz