Rüzgar Sağnak

0

Rüzgar Sağnak hakkında merak edilenler. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

13 Kasım 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Rüzgar Sağnak Akrep burcudur. Ortaokul ve Lise tahsilini Galatasaray Lisesi ve Bedford High School Ohio – Amerika’da tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından çok uluslu şirketlerde yöneticilik yapmış, yurt içi ve yurt dışı görevlerde yer almıştır. Günümüzde kurmuş olduğu İMPA Enerji bünyesinde yönetici olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Beatrice Sağnak ile evlidir, bu evliliğinden bir oğlu, bir de kızı vardır.

Beşiktaş Jimnastik Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesi olan Rüzgar Sağnak ayrıca Ergen Siyaseti isimli kitabın yazarıdır. Sık sık televizyon programlarında, kanallarda konuk ve yorumcu olarak yer almaktadır.

Beşiktaş takımının efsane isimlerinden eski futbolcu ve futbol şubesi yöneticisi 23 Şubat 2012 tarihinde yaşamını yitiren merhum “Keçi” Faruk Sağnak’ın yeğenidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz