Rüzgar Mira Okan

Rüzgar Mira Okan hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kişisel Marka ve İmaj danışmanı’dır. Nezaket, Görgü, İmaj ve Stil üzerine eğitimci ve konuşmacı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Mesleğinin kendisi için işi değil tutkusu olduğunu belirtmektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Eğitim döneminde, Eğitim döneminde, burslu olarak Amerika Purdue Üniversitesi ve İtalya Palermo Üniversitesi’nde okumuştur.

Daha önce kurumsal iş hayatında, nanoteknoloji-mühendislik, satış, pazarlama, satın alma ve uluslararası müşteri yönetimi alanlarında çalışmış, Büyük Müşteriler Yöneticisi olarak görev yapmıştır.


Rüzgar Mira Okan, Kişisel Marka ve İmaj Yönetimi, İş Etiketi, Protokol, Algı Yönetimi, İletişim, Nezaket Görgü, İmaj ve Stil Danışmanlığı eğitimlerini Amerika’da almıştır. Ardından eğitimlerine İngiltere London Image Institute ve University of The Arts London, London College of Fashion’da devam etmiştir.

Kurumsal iş hayatı sonrasında yapmak istediği ve tutkusu olduğu işe karar vermiş ve ODEA (Okan Danışmanlık ve Eğitim Akademisi)’ni kurmuştur. Adresi ise; Cumhuriyet Mahallesi, Söğütlü Çayır Cd. No:98/A Üsküdar / İstanbul’da yer almaktadır.

Günümüzde, Ulusal ve uluslararası bir çok marka ile birlikte, kişisel marka, görüntü ve davranış yönetimi konularında bireylere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Seyahat etmeyi çok sevmekte, günümüze kadar 40’tan fazla ülkeyi gezmiştir. Parfüm, kumaş teknolojileri ve moda tarihi ile ilgilenmekte olan Rüzgar Mira Okan, Amerika Washington merkezli, Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği üyesidir. 2011’den beri Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programında Profesyonel İmaj Yönetimi, Dress Codes eğitimleri vermiştir. 2014 yılında İlkbahar ve Güz dönemlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde Corporate Strategy dersinde Yönetim Kurulu üyesi olarak da yer almıştır.

Rüzgar Mira Okan sosyal medya hesapları tabloda mevcuttur;

En son açmış olduğu Youtube video kanalı ile de Kişisel Marka, İmaj, Stil, Motivasyon, Nezaket & Görgü ve Zarafet üzerine paylaşımlar yapmaktadır. Kanalında 2018 yılı itibariyle 47 Bin’e yakın abonesi bulunmaktadır. Ayrıca resmi instagram hesabında ise 46.2 Bin civarında takipçi sayısına sahiptir.

Kendi Stilini Yarat isimli bir kitabın altına imzasını atan Rüzgar Mira Okan’ın maalesef boyu, kilosu, yaşı, doğum tarihi, doğum yeri ve aslen nereli olduğu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz