Rüya Büyüktetik

Rüya Büyüktetik kaç yaşında? doğum tarihi, kimdir? Blogger ve köşe yazarlığı kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografisi.

21 Temmuz 1987 tarihinde dünyaya gelen Rüya Büyüktetik, İstanbul’da dünyaya gelmiş, Yengeç burcudur. Ancak aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. fashiononboard adlı blog sitesinin kurucusudur v Türkiye’yi yurt dışında temsil eden başarılı bir fashion blogger olarak tanınmaktadır.

Rüya Büyüktetik Eğitim ve iş hayatı;

Ankara Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı üzerine eğitimini tamamlamış ardından kurumsal hayata adım atmıştır. Mezuniyetin ardından 5 sene gibi uzun bir süre Amerikalı bir insan kaynakları şirketinde çalışmıştır. Ancak mutlu olmadığını üniversite döneminde Avrupalı moda blogger’larını takip etmeye başlamıştır. Bu fikir hoşuna gitmiş, modayı da çok sevmesi sonucunda blog açmaya karar vermiştir. Beş senelik çalışma hayatının ardından 2011 yılının Haziran ayından bu yana markalarla dijital projelere devam etmektedir.

Ayrıca Akşam Gazetesi bünyesinde moda köşesi yazmıştır. Rüya Büyüktetik’in babası, uzun yıllar tekstil ile ilgilenmiştir. Genellikle evin içinde, tekstil ve moda konuşulmasının da kendisi için büyük bir avantaj olduğunu dile getirmiştir.


İş dışında, genellikle toplantıları gittiğini, haftanın yoğunluğuna göre en az 3 kez spor yapmaya dikkat ettiğini, çekimler için dışarı çıktığını ve her zaman bilgisayarının yanında olduğunu aktarmıştır.

genellikle kendisini rahat hissettiği parçalar arasında, Skinny bir jean, yüksek topuklar ve beyaz t-shirt bulunmaktadır. Favori tasarımcıları arasında ise, Alexander Wang, Alessandro Michele ve Zeynep Tosun gibi isimler yer almaktadır.

i. Fashion on Board adlı blogu’nda çok ciddi bir takipçi sayısına ulaşmıştır. Resmi instagram hesabı üzerinden genellikle, lüks markaların tasarımlarını, güzellik ve stil önerileri ile dünyaca ünlü defilelerde edindiği izlenimleri paylaşmaktadır.

Youtube hesabında ise Milano Moda Haftası’ndan Londra’daki kırmızı halı macerasına, makyaj önerilerinden yurt dışı gezilerindeki deneyimlere kadar bir çok konuda çektiği vlogları takipçileri ile paylaşmaktadır. Ayrıca, markalar için koleksiyonlar hazırlamakta, sağlıklı yaşam alanındaki bir dergide genel yayın yönetmenliği yapmaktadır. Takipçileri tarafından tek bir rükuş anı olmayan kadın olarak tanınlanmaktadır.

Resmi sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı resimler neticesinde evlenmiş olduğu görülmektedir. Eşi’nin ismi Can Cansağlar’dır ancak, hakkında detaylı bilgilere ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz