KimNereli.net

Ruby Rose

Ruby Rose Kimdir?

Ruby Rose Langenheim
Gerçek adı: Ruby Rose Langenheim
Doğum Tarihi: 20/03/1986 (33 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.70
Kilo: 53
Burç: Balık
Meslek: DJ Manken/Model Oyuncu Sunucu
Doğum yeri: Avustralya Melbourne

Ruby Rose Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ruby Rose kaç yaşında? boyu, kilosu, kimdir? gibi ekran severler tarafından sıkça merak edilmektedir. Hakkında kısaca hayatı, biyografisi ve rol aldığı filmler.

1986 yılının Mart ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Ruby Rose Avustralya, Melbourne doğumludur, burcu Balık’tır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra, sunucu, dj ve model olarak bir çok çalışma gerçekleştirmiştir. Annesi bekar olduğu dönemde kızını doğurmuş olan Katie Langheim’dir. Avustralya asıllı boksör Lionel Rose’in manevi kızı, Gelibolu Savaşı sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerden Alec Campbell dedesidir.


12 yaşında iken lezbiyen olduğunu açıklamış, hatta okul döneminde arkadaşları tarafından sıkça sözlü ve fiziksel tacizlerle karşılaşmıştır. O dönemde intihar etme aşamasına kadar gelmiş, daha sonra bu sorunların üstesinden gelmeyi başarmıştır.

İlk olarak MTV Avustralya’da sunucu olarak ekran severler tarafından tanınmıştır. Aylırca ülkesinde bir çok marka ile modellik yapmıştır. Dünyaca ünlü kozmetik markası, Maybelline’in Avustralya yüzü olmuştur. InStyle ve Marie-Claire gibi pek çok dergiye poz vermiş, 2016 yılından bu yana ünlü makyaj markası Urban Decay’in yüzü olarak modellik çalışmalarını sürdürmektedir.

2007 senesinde modellik hayatına, müziğide katmak istemiş MTV VJ Search’e katılmış, 3 haftalık bir programın ardından çalışmaya başlamıştır. MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde sunucu olarak yer almıştır.

Ruby Rose’in boyu 1.70 cm, kilosu ise 53’tür. Vücut ölçüleri ise, 86 – 64 – 89 cm’dir. Göz rengi mavi’dir. Kendisini genderfluid (aynı anda hem dişil hem erkeksel özellikler taşıyan) olarak tanımlamaktadır. Hayvan hakları savunucusu, ayrıca gençlik sağlığı konusunda çalışmalar yapan Ruby Rose, gençleri cinsel kimliklerini saklamama konusunda da Break Free isminde bir video çekerek cesaretlendirmiştir. Ne erkek ne kadın, her iki cinsiyetin de iyi taraflarını alıyorum. diye açıklama yapmıştır Bir dönem Phoebe Dahl ile birliktelik yaşamış ardından ayrılmıştır.

Ruby Rose oynadığı filmler;

İlk oyunculuk deneyimini ise 2008 yılında Suite for Fleur filmi ile gerçekleştirmiştir.
Daha sonra, Meg: Derinlerdeki Dehşet, xXx: The Return of Xander Cage Yeni Nesil Ajan: Xander Cage’in Dönüşü, Resident Evil: The Final Chapter, John Wick 2, Volki i ovtsy, Dark Matter – Episode, Orange is the New Black, A Tittin’ and a Hairin, Around the Block, Mr & Mrs Murder, Early Checkout gibi projelerde rol almıştır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ruby Rose
Gerçek adı: Ruby Rose Langenheim
Doğum Tarihi: 20/03/1986 (33 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.70
Kilo: 53
Burç: Balık
Meslek: DJ Manken/Model Oyuncu Sunucu
Doğum yeri: Avustralya Melbourne
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.228 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.723 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.904 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.627 kez okundu

5.

Tarkan

221.960 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.314 kez okundu

7.

Emre Mor

193.270 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.298 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.090 kez okundu

10.

İrem Derici

174.938 kez okundu