KimNereli.net

Rövşen Abdullaoğlu

Rövşen Abdullaoğlu Kimdir?

Rövşen Abdullaoğlu
Gerçek adı: Rövşen Abdullaoğlu
Doğum Tarihi: 28/09/1978 (42 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Burç: Terazi
Meslek: Filozof Psikolog Yazar
Doğum yeri: Azerbaycan Bakü

Rövşen Abdullaoğlu Kimdir? Nereli? Hayatı ve Biyografisi

Rövşen Abdullaoğlu hakkında merak edilen yazarlık kariyeri. Peki, kaç yaşında? Nereli? Eğitimi, kitapları, kısacası hayatı ve biyografik bilgileri.

Rövşen Abdullaoğlu Abdullayev 28 Eylül 1978’de Bakü’de aydın bir ailede doğdu.

Filozof, Doğu bilimci ve psikologdur. Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi’ni bitirdikten sonra çeşitli eğitim kurumlarında Arap ve Fars dillerinde teoloji, Arap edebiyatı, Doğu ve Batı felsefesi alanlarında eğitim aldı. Moskova’da Pozitif Teknolojiler ve Konsalting Enstitüsü’nün Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu.

Rövşen Abdullaoğlu kitapları

Çok farklı tarzda yazdığı motivasyon kitapları Rövşen Abdullaoğlu’nun bir yazar olarak ünlenmesini sağladı. Arkadaki Köprüleri Yakın, Her İnsan Hükümdardır, Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor, İsyan, Korkular kitaplarında yazar, Batı ve Doğu psikolojisine yönelir, teolojik ve psikolojik yaklaşımları sentezleyerek yeni motivasyon yöntemleri sunar. Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor kitabı 2019 yılında Türkiye’de basıldı ve kısa sürede Türk okurların beğenisiyle karşılandı.


İlk psikolojik romanı olan Bu Şehirde Kimse Yoktur romanı yazara özel bir başarı sağladı. Eser, 2016 – 2018 yıllarında Azerbaycan’da en çok satan kitap oldu.

Yazarın intihar kâbusundan bahseden ikinci romanı Raylara Yatan Adam da çok büyük bir başarı yakaladı. Kitabın ilk baskısı iki hafta içerisinde tükendi. Kitap, aynı zamanda Srebrenitsa soykırımının acı sonuçlarından, savaş kâbusundan bahsetmektedir.

2018 yılında entelektüel psikolojik dedektif tarzında yazılan Abaddon romanı okurla buluştu. Sıra dışı bir konuya sahip olan kitabın ilk baskısı sadece üç saat içerisinde tükendi. Önümüzdeki aylarda dedektif romanlar serisinden Abaddon 2 romanı da basılacaktır. Yazarın bugüne dek motivasyon psikolojisi, irfan, felsefe, teoloji ve roman türünde 26 kitabı yayımlandı.

Yazar, dünya görüşünü, aynı zamanda yaratıcılık faaliyetini geliştirmek amacıyla pek çok Avrupa, İskandinav ve uzak Afrika ülkelerine seyahat etmektedir. Gezileri sırasında karşılaştığı ilgi çekici gerçekleri kitaplarında, makaleler serisinde, fotoğraf ve video röportajlarında okurlar ile paylaşmaktadır.

Daha önce sporda birçok uluslararası yarışmanın galibi olan Rövşen Abdullaoğlu günümüzde profesyonel spordan uzaklaşsa da aktif sporla ilgilenerek sağlıklı hayat tarzını ve spor felsefesini genç takipçilerine de aşılamaktadır.

Yazar, aynı zamanda danışman ve eğitimcidir. Psikolojik, kişisel gelişim, motivasyon vb. konulardaki seminerlerde danışmanlık yapmaktadır.

YORUMLAR

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. Gul Haci 2 Eylül 2019

    Kitaplarını çok begenerek okuduğum en sevdigim yazar. Sayfanizda onu görmek beni çok sevindirdi. Türkiyede en son cikan “Zor olsa da hayat devam ediyor” kitabını kısa süre önce okudum.Gercekten cokk begendim.

  2. yazistan 2 Eylül 2019

    Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor kitabını internet üzerinden satın alabilirsiniz. İdefix, D&R, Kitapyurdu gibi bi çok sitede de satılıyor. Ayrıca detaylı biyografi bilgileri için teşekkür ederiz.

  3. Sevil 4 Eylül 2019

    Pek çok kitapını okudum. Gerçekten güzel bir yazar

Rövşen Abdullaoğlu
Gerçek adı: Rövşen Abdullaoğlu
Doğum Tarihi: 28/09/1978 (42 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Burç: Terazi
Meslek: Filozof Psikolog Yazar
Doğum yeri: Azerbaycan Bakü
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

487.278 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

464.016 kez okundu

3.

Beren Saat

420.622 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

382.753 kez okundu

5.

Tarık Akan

308.997 kez okundu

6.

Tarkan

256.585 kez okundu

7.

Volkan Demirel

238.582 kez okundu

8.

Emre Mor

213.897 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

212.565 kez okundu

10.

Ersay Üner

210.195 kez okundu