Roman Reigns

WWE’de profesyonel güreş müsabakalarında yer alan Roman Reigns 1985 yılında Amerika Florida Pensacola’da dünyaya gelmiştir. 2014 yılında 1987 doğumlu manken, model Galina Becker ile evlenmiştir. Evlilik öncesindede birlikte yaşayan çiftin 2008 doğumlu Joelle Anoa’i isimlerinde bir kızları vardır.

Güreş sporunun yanı sıra televizyon dünyasınında bir hayli dikkatini çeken Roman Reigns bugüne kadar WWE Raw, WWE SmackDown, The Jetsons & WWE: Robo-WrestleMania!, WWE: Fast Lane gibi televizyon programları ve şovlarına katılmıştır. Kanada asıllı Roman Reigns 120 kg, 1.91 cm boyundadır.

Güreş sporu öncesinde uzun yıllar profesyonel olarak Amerikan futbolu oynamıştır. Futbol kariyerine ilk olarak National Football takımlarından Minnesota Vikings ile adım atmış ardından Jacksonville Jaguars takımına transfer olmuştur. 2008 senesinde ise Canadian Footbal ekiplerinden Edmonton Eskimos takımında ise 1 sene kadar oynamış ve kariyerini noktalamıştır.

2010 yılında ise profesyonel güreş kariyerine adım atan Reigns iki kez WWE World Heavyweight Championship, bir kez WWE Tag Team Champion kemeri takmıştır. 2015 Royal Rumble ödülünü kazanmış 2014 yılında Yılın Süperstar’ı seçilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz