Roksan Kunter

0

Roksan Kunter hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Ekim ayında aslen İstanbul’da dünyaya gelmiş, Terazi burcudur. Boyu ise 1.78 cm’dir. Babası eski basketbolcu ve Beşiktaş Basketbol takımı antrenörü Erman Kunter‘dir. Annesi Sofia Ayten Kunter, Sultan Abdülhamit II’nin kızı Ayşe Sultan ile eski Suriye Cumhurbaşkanı Prens Ahmet Nami Beyin oğlu Osman Nami Osmanoğlu’nun kızıdır. II. Abdülhamit’in torunlarından Osman Nami Osmanoğlu’nun torunu olan Roksan Kunter’in büyük babaannesi ise Hürrem Sultan’dır. İsmi Hürrem’in gerçek ismi Roksölan’dan gelmektedir.

Sultan II. Abdülhamid Han’ın 4. kuşaktan torunu’dur. Dedesi 2010 yılında 93 yaşında iken vefat etmiştir. Vefatının ardından dedesi II. Abdülhamid Han’ın yattığı II. Mahmut türbesine defnedilmiştir.

Bir dönem babasının işi nedeni ile Fransa’ya yerleşmişlerdir, bu nedenle üniversiteyi de Fransa’da okumuştur. Orada 1. Lig’de basketbol oynamıştır. Daha sonrasında ise Bilgi Üniversitesi Televizyon Programcılığı bölümü’nden mezun olmuştur. Uzun yıllardır spor medyasında haber sunuculuğu yapmakta olan Kunter ayrıca BeIN Sports’un ekran yüzü’dür.

Roksan Kunter 2013 yılında TV2 Kurumsal İletişim Yöneticisi Emir Özkan ile evlenmiştir. 2015 doğumlu bir oğlu vardır. Günümüzde Bein Sports ekranlarında sunduğu programlar ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz