Rojbin Kizil

Rojbin Kizil müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hayranları tarafından aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? doğum yeri ve daha bir çok hakkında sorulan soruların cevapları merak konusudur.

1999 yılında Almanya’da dünyaya gelen genç sanatçı, müzisyen, yaşantısını da yine Almanya’da sürdürmektedir. Burcu tam doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için verilememiştir.

Henüz 8 yaşında iken saz kursuna katılmış 1 sene eğitim almıştır. Bir yıl sonra yani 9 yaşında iken 3000 kişinin katılım gerçekleştirdiği bir konserde sahneye çıkmıştır.

Rojbin Kizil müzik kariyeri;

Müzik kariyerinde ilk profesyonel klip çalışmasını 2009 yılında Şengal adlı şarkısı ile gerçekleştirmiştir. Bu klibi Kürt televizyon kanallarında yayınlanmıştır. Ardından ise müzik severler tarafından özellikle Ax Kobanê ve Qamışlo şarkıları ile tanınmıştır.

Solist kimliğinin yanı sıra gitar, saz ve bağlama çalabilmekte ve ayrıca İngilizce, Fransızca, Almanca, Kürtçe ve Türkçe dillerini konuşabilmektedir.

Günümüzde hem yurt içi hem de yurt dışında özellikle gençlerin büyük bir ilgi gösterdiği sanatçı Kürtçe şarkıların yanı sıra Avrupa’da İngilizce şarkılar ile de hayranlarıyla buluşmaktadır.

Youtube video sitesi üzerinden yayınlanan bir çok şarkısı ciddi izlenme sayılarına sahiptir. Almanya doğumlu Rojbin Kizil baba tarafından aslen Mardin Nusaybin’lidir. Lise mezunudur. 2018 yılı itibariyle Yüksek Okul eğitimine başlayacağı belirtilmiştir. Sitemizde yer alan tabloda sosyal medya hesapları yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz