Rıza Uzunkaya

0

Rıza Uzunkaya Reverans Sanat bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilen sorulara cevaplar, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Rıza Uzunkaya Kimdir? Nereli?

1992 yılında dünyaya gelen Rıza Uzunkaya aslen Hatay, Belen İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra mühendis ve iş güvenliği uzmanı’dır. Doğup büyüdüğü Hatay Belen İlçesi’nde İlkokul ve Ortaokul eğitimini tamamlamış ardından İbni Sina Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur.

Lise eğitiminin ardından 2016 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Son olarak ise Çukurova Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış, İş Güvenliği ve Uzmanlığı bölümünü bitirmiştir.

Reverans Sanat merkezi’nde Kamere önü oyunculuk ve Temel Oyunculuk eğitimleri alan Uzunkaya, oyunculuğu hobi olarak yapmakta, iş hayatını ise devlet memuru olarak sürdürmektedir.

Bugüne kadar Kalp Yarası ve Benim Adım Melek isimli diziler de rol almış, Kalp Yarası dizisinde Can, Benim Adım Melek isimli dizi de ise Kaya karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

İlginizi Çekebilir :   Cumali Akıllıoğlu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz