Rıza Kocaoğlu

0

Rıza Kocaoğlu hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında?, boyu, kilosu ve daha bir çok soru ekran severler tarafından merak edilmektedir.

19 Mart 1979 doğumlu Rıza Kocaoğlu Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümü’nü bitirmiştir.

İlk sinema oyunculuk deneyimini Bana Şans Dile filmi ile gerçekleştiren usta oyuncu, başrol oynamış ve performansı ile Şile Büyülü Fener Film Festivali’ne En iyi erkek oyuncu ödülünü almayı başarmıştır.

Rıza Kocaoğlu aslen İzmir Göztepe’lidir ve İzmir doğumludur. Burcu Balık’tır. Boyu 1.70 cm, kilosu ise 66’dır. İlk aşkını 10 yaşında iken yaşamıştır. Mahallede bir kıza aşık olduğunu belirtmiş, bir arkadaşının amcasının kızı olduğunu aktarmıştır. Üniversite döneminde ise üniversite hocası ile aşk yaşamıştır. İzmir’in Tepecik’te Yenidoğan Mahallesinde bir gecekondu semtinde doğmuş ve büyümüştür. Babasının o yıllarda bir kahvehanesi olan Rıza Kocaoğlu’nun o dönemlerde lakabı ise Susam’dır. Göztepe aşkı ise babasının amigoluğundan gelmektedir. Maskot çıktığı maçların bulunduğunu, zaman zaman halen Göztepe maçlarına gittiğini dile getirmiştir. Sıkça İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeğeni olduğu haberlerine ise tam bir şehir efsanesi diyerek cevap vermiştir.


Günümüzde Show Tv ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinde Aliço karakterini canlandırmaktadır. Rıza Kocaoğlu’nun sevgilisi güzel oyuncu Eylül Su Sapan‘dır.

Kendisi gibi oyuncu olan Gözde Kocaoğlu ile kardeştir.

Rıza Kocaoğlu Oynadığı diziler;

Yeni Hayat, Kuzenlerim, Ölümsüz Aşk, Avrupa Yakası, Gece Yürüyüşü, Ruhun Duymaz, Seni Çok Özledim, Şöhret, Ezo Gelin, Yaprak Dökümü, Bıçak Sırtı, Elveda Rumeli, Elif, Sınıf, Ezel, Güldünya, Kapadokya Düşleri, Kuzey Güney, Karadayı, Filinta “Bin Yılın Şafağında”, İstanbul Sokakları, İçerde ve Çukur.

Rol aldığı Sinema filmleri;

Bana Şans Dile, Organize İşler, Emret Komutanım: Şah Mat, Kabuslar Evi: Karanlıktan Gelen, Ulak, Başka Semtin Çocukları, Para=Dolar, Cankurtaran İstanbul, Kaybedenler Kulübü, Av Mevsimi, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm, Labirent, Behzat Ç. Ankara Yanıyor, Dünyanın En Güzel Kokusu, İstanbul Kırmızısı, Dünyanın En Güzel Kokusu 2, Kaybedenler Kulübü Yolda ve Organize İyler 2: Sazan Sarmalı.

Uzun süre Ormanlardan Hemen Önceki Gece isimli oyunu sahnelemiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz