Rıza Akpolat

Rıza Akpolat 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur. Peki kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Rıza Akpolat, Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yapmaktadır.

Henüz 20 ‘li yaşlarda iken siyaset ile ilgilenmeye başlamıştır. 2006 ve 2008 seneleri arasında, Bahçelievler Gençlik Kolu Yöneticiliği yapmıştır. Ardından 2009 ve 2011’ de Bahçelievler İlçe Yöneticiliği, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 2011 ve 2015 yılları arasında ise İstanbul Bahçelievler İlçe Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

7 Haziran 2015 tarihi, Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem Milletvekili adayı olan Rıza Akpolat 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde ise CHP İstanbul İlçe Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştır.

2015’ten beri İstanbul Beşiktaş’ta bir firması bulunmakta ve iş hayatını sürdürmektedir. Derya Akpolat ile evlidir. Bu evliliğinden Duru ve Deren isimlerinde iki kızı vardır.

En son Beşiktaş İl Başkan Vekili olarak çalışmalarını sürdürmüş olan Rıza Akpolat aslen Erzincan, Üzümlü İlçesi Tanyeri Mahallesi nüfusuna kayıtlıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz