Rejin Kebudi

Prof. Dr. Rejin Kebudi (Akyüz) İzmir Amerikan Koleji’ni birinci olarak tamamlamış ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesindende 1. olarak mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından iki sene İstanbul Bakırköy Verem Savaş Dispanserinde mecburi hizmet görevini tamamlamış ardından İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında Asistan olarak görev yapmıştır.

1990 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olan Rejin Kebudi hemen akabinde İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Pediatrik Onkoloji Bilim Dalında çalışmaya başlamış, 1993’te Çocuk Onkolojisi Yan Dal Uzmanı, yine aynı yılın Ekim ayında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçenti olmuştur.

2000 yılında Prefesör ünvanını almaya hak kazandı. Uzun yıllardır İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı, Çocuk Hematoloji Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Çok iyi derecede Fransızca, Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilen Rejin Kebudi, Çocuk Kanserleri Sevgi ve Dayanışma Derneği (ÇOKSEV) başkanıdır.

Eşi Prof. Dr. Abut Kebudi’dir. Bu evliliğinden iki evladı vardır. 1958 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz