Recep Terzi

Recep Terzi rol aldığı sinema ve diziler ile başarılı projelerin aranılan oyuncuları arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi, rol aldığı sinema ve diziler hangileridir? Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılının Temmuz ayında İstanbul Bayrampaşa, Sağmalcılar’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Recep Terzi, Sadri Alışık Kültür Merkezi Akademi (tiyatro) Bölümü’nden mezun olmuştur. Tümay Özokur Atölye (kamera) eğitimi almıştır.

Günümüze kadar bir çok özel worldshoplara katılmış, 2016 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda, Sahne Teknisyeni ve aksesuar kadrolarında çalışmalarda bulunmuştur. Ardından Kocaeli Şehir Tiyatroları bünyesinde oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Recep Terzi aslen nereli? boyu, kilosu kaç?

Baba tarafından aslen Bayburt’ludur. Boyu 1.85 cm, kilosu 86, burcu yengeç, göz rengi ise ela’dır. İlköğretim eğitimini Kocaeli Gölcük’te tamamlamıştır. O dönemde maddi sıkıntılar yaşamış ailesine katkı sağlamak amacı ile o yıllarda çalışmak zorunda kalmıştır.

1995 senesinde İstanbul Kağıthane İlçesi Gültepe semtine taşınmış, 1997 ve 1998 yılları arasında vatani görevini Bilecik-Nevşehir-Niğde illerinde turizm jandarması olarak yapmıştır. Bir süre taksi ve nakliyat işleri ile uğraşmış, zaman zaman tamir, tamirat, alüminyum tasarım, dekorasyon ve restorasyon işleri ile ilgilenmiştir.


2014 senesinden itibaren çocukluk yıllarından beri hayali olan tiyatro ile ilgili özel eğitim kurumlarına ve workshoplara katılmıştır. Sinema, kamera oyunculuğu, senaryo, özel diksiyon ve sahne dövüş teknikleri eğitimleri almıştır.

Tiyatro’da, Ferhan Şensoy’un yazdığı Şahlarıda Vururlar isimli oyununda Behruz ve Yusuf karakterlerine hayat vermiştir. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan usta oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 22,7bin civarındadır.

Oynadığı sinema ve diziler;

Medcezir
Muhteşem Yüzyıl
İki Dünya Arasında
Arka Sokaklar
Alın Yazım
Kurtlar Vadisi Pusu
Elif

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz