Recep Şentürk

Prof. Dr. Recep Şentürk 1986 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde Yüksek Lisans yapmış ve asistan olarak çalışmaya başlamıştır.

1998’de New York Columbia Üniversitesinde Doktora yapmış, ardından 9 sene İslam Araştırmaları Merkezinde araştırmacı olarak görev yapmıştır.

Medeniyetler İttifakı Enstitüsünün kuruluşundan bu yana direktörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Recep Şentürk İstanbul Araştırma ve Eğitim Derneği Genel Koordinatörlüğü, İbn Haldun Üniversitesi Başkanlığınıda sürdürmüştür.

2002 ve 2003 yılları arasında Atlanta Hukuk Fakültesi bünyesinde misafir araştırmacı olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Prof. Dr. Recep Şentürk Oxford Brookes Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Hukuk Fakültesi İngiliz Akademisinin konuğu olarak İnsan Hakları araştırmalarını sürdürmüş bir çok üniversitede dersler vermiştir.

Geçmişten günümüze Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde ve farklı dillerde makaleleri ve kitapları yayınlanmıştır. Evli ve bu evliliğinden 4 evladı vardır. Türkçe, Farsça, Almanca, İngilizce, Arapça ve Fransızca bilmektedir. 1964 yılında aslen Çankırı’da dünyaya gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz