Recep Öztürk

0

Recep Öztürk Koronavirüs bilim kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Aslen nereli? mesleği ile ilgili detaylar; eğitimi, çalışmaları, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 yılında Rize ilinin İkizdere ilçesinde dünyaya gelmiştir. Eğitimine Tulumpınar köyü Mehmet akif İlkokulunda başladıktan sonra ikizdere orta okulu ve Rize lisesinden 1978 yılında mezun olmuştur. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girmiş ve 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Recep Öztürk üyelikleri, çalışmaları;

Sağlık Bakanlığı’nın Hastane Enfeksiyonları Bilimsel Danışma Kurulu, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Bilimsel Danışma Kurulu, Pandemi İzleme Bilim Kurulu üyesi.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlığını İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yapan Prof. Dr. Recep Öztürk, Doçentlik unvanını 1994 yılında alırken 2000 yılında ise profesörlük unvanına erişmiştir.

Halen aynı fakültede Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nde çalışmaktadır. Ayrıca 22 Ekim 2009 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Yükseköğretim kurulu üyeliğine seçilmiştir. 2013 yılına kadar görevini icra etmiştir.

2011 Ekim’den beri Tıpta Uzmanlık Kurulu (TUK) üyesidir ve ilgili kurulda başkan vekilliği yapmaktadır.

Prof. Dr. Öztürk Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim üyesidir.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk son günlerde yaptığı açıklamalar ile Türkiye’nin yakından takip ettiği isimlerden biri olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz