Recep Gürkan

Recep Gürkan hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? Belediye Başkanlığı gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen 1964 yılında Edirne’nin İpsala İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Trakya Üniversitesi, Edirne Eğitim Yüksekokulu ardından, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü, Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdür yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur.

En son 10 Mart 2011 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aday Adaylığı için görev yaptığı Trakya Üniversitesi Genel Sekreterliğinden istifa etmiştir. Bir dönem, Üniversite Yönetim Kurulu ile Üniversite Senatosu raportörlükleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark A.Ş. yönetim kurulu kurucu üyeliği yapmıştır.

Bir çok dernek ve sivil toplum örgütlerinde kuruculuk üyelik ve yöneticilik yapan Recep Gürkan 2010 senesinde Yılın En Başarılı Bürokrat ödülünün sahibi olmuştur. 3 Nisan 2011 tarihinde üye bazında ön seçimde 1. sırada seçilerek CHP Edirne Milletvekili adayı olmuştur. 12 Haziran 2011 seçimlerinde de CHP Edirne Milletvekili seçilmiş, TBMM’de Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olarak görev yapmıştır.

Recep Gürkan Belediye Başkanlığı;

30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilmiş olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkanı seçilmiştir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den tekrar Edirne Belediye Başkan adayı olmuştur.

Evli ve Eylem ile Yiğit isimlerinde iki çocuğu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz