KimNereli.net

Rasim Öztekin

Rasim Öztekin Kimdir?

Oyuncular

7 Şubat 2018

7.399 kez okundu

Rasim Öztekin
Gerçek adı: Rasim Öztekin
Doğum Tarihi: 14/01/1959 (59 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Esra Kazancıbaşı ile)
Boy: 1.72
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Mezuniyet: İletişim Fakültesi İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Rasim Öztekin Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

1959 yılında İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncu Rasim Öztekin Galatasaray Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur.

1977 Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde ve daha sonra İAST’ta (İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu) amatör tiyatro yaptım. Ama o sıralar büyük bir şansızlık olarak Süleymen Demirel’de Başbakanlık yapıyordu. (2.MC hükümeti). 1980 yılında Marmaris’li ressam Süleyman’ı Zincirbozan’a, bizim tiyatroyu da tarihe gömdü. Çünkü bizim tiyatro birlik ve bütünlüğe karşıymış…

1980’in Kasımında Ortaoyuncular’ın Küçük Sahnesi’ nde kıçıma kulisten sahneye doğru atılan bir tekme sayesinde profesyonel tiyatroya adım attım Ortaoyuncuların bir kaçı hariç tüm repertuarında yer aldım. O günden bu güne Ortaoyuncular daydım. Son olarak 2009 un ocak ayında “ Boş gezen ve Kalfası “ adlı oyununu oynarken hastalandım. Kalbimin doğal pili bitmiş, yapay pil takıldı. Fakat alışmamış kalpte pil durmazmış. İki kere huysuzluk etti ama doktorlar sıkı üç operasyonla pili ikna ettiler. Şimdi ki zaman da; pil ve kalbim uyum içinde bir yastıkta kocamaktalar. Ancak pildir napacağı belli olmaz diyerek bu yıl kendimi teatral nadasa aldım, dinlendiriyorum. Sinema da oynayarak oyunculuk zevkimi gideriyorum ve tv dizisinde oynayarak uyuzumu kaşıyorum…Ayrıca 1998-2002 yılları arasında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaparken yönetimin değişmesi sonucunda gazeteden kovuldum… Daha sonra 2004 yılında Star gazetesinde köşe yazarlığı yaparken yine yönetimin değişmesi sonucunda oradan da atıldım..

Bundan anlaşılan yeni gelen yönetimler Rasim’e gıcık…Hatta ve hatta “ Yeni yönetimlerin iş başına gelme sebebi, Rasim’i Kovmak.” Gibi, yepyeni bir sendromun sahibi oldum. Bu Sendromdan kurtulmak için kendine iyicene yer edinmiş ve o yeri kolay kolay bırakmayacağını inandığım yeni gazete yönetimleri arıyorum.

Bunun dışında Altan Erbulak,İsmail Dümbüllü ve Afife Jale sahibidir. Bunlar herhangi bir sendrom ismi değil, “ödülleridir”.

Ayrıca bu sene yani 2011 de iki ödül daha aldım.

Biri internet üzerinden halkın tıklaması marifetiyle gelen Ayaklı Gazete sitesi.

Biri de Kalder’in (Kalite derneği) Bursa Şubesinin bana verdiği 2010 yılında “kaliteyi ve başarıyı yakalayan sanatçı ödülü”. Allah bereketini versin.

Sayfanın en alt tarafında yer aldığım eylemlerden bir demet var. Eksik olabilir, biz elimizden geleni yapıyoruz. Daha ayrıntılar internette vardır. Diyeceksin ki;-Burası internet değil mi?

Tamam da canım kardeşim, bir elde mouse, bir elde çay, öteki elde sigara, kafa nimbus kümülüs, bu kadar tembellik olmaz. Yaz arama motoruna “Rasim Öztekin” diye; 100 bin tane öz geçmişim çıkar geçmişine yandığımının… Hem sen beni araştıracağına kendini araştır lan!

Üç elli adam olur mu?

http://www.rasimoztekin.com.tr/biyografi.asp sitesinden alıntıdır.

Etiketler: ,

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Rasim Öztekin
Gerçek adı: Rasim Öztekin
Doğum Tarihi: 14/01/1959 (59 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Esra Kazancıbaşı ile)
Boy: 1.72
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Mezuniyet: İletişim Fakültesi İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

359.367 kez okundu

2.

Tarık Akan

283.140 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

221.326 kez okundu

4.

Volkan Demirel

209.687 kez okundu

5.

Tarkan

204.683 kez okundu

6.

Emre Mor

186.763 kez okundu

7.

Ersay Üner

183.102 kez okundu

8.

Yusuf Aktaş

168.795 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

167.505 kez okundu

10.

İrem Derici

163.183 kez okundu