Rapçi Rota

1

Rapçi Rota (Bulut Sedat Alpman) hayranları tarafından bir çok soru ile merak ediliyor. Boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? gerçek adı, ismi nedir? evli mi? albümleri, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü rapçi, aslen Kafkas köken’lidir. Maalesef boyu, kilosu ve burcu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Gerçek ismi Bulut Sedat Alpman’dır. Beş kişilik bir ailenin en küçük çocuğudur.

Rapçi Rota Kariyeri;

Müzisyen kimliğinin yanı sıra, Profesyonel sporcu olan Rota ayrıca, profesyonel spor koçu, Kalite ve Risk yönetimi uzmanı, Makro Marka ve Rota Management şirketler grubu kurucusu’dur. Stratejik yönetim uzmanı, kurumsal strateji danışmanı, Cafe FLU ve Rotaile Yapım Şirketi kurucusu olarak biyografisinde bilgiler mevcuttur.

İlköğretim ve Ortaokul döneminde bir çok faktörün birleşmesi sonucu, ailevi nedenler, çevresel ve yetiştiriliş tarzı gibi sebeplerden dolayı aykırı karakteri neticesinde 5 farklı okulda okumuştur. Yine bunlara benzer sebepler nedeni ile lise 2. sınıfta okuldan ayrılmıştır.

Henüz 12 yaşında lastik tamircisi’nde işe başlamış, 15 yaşında geldiğinde ise kendi kurmuş olduğu bir iş ile ticaret hayatına atılmıştır. 16 yaşında iken ise yalnız yaşamaya ve tamamen kendi ayakları üzerinde durmaya başlamıştır.

İlerleyen süreçte Rota Management Gruplar Şirketini kurmak için adımlar atmış, ayrıca eğitimini sürdürmüş ve SAE’de Ses Mühendisliği eğitimi almıştır.

Ailesi esnaf olan Rapçi Rota, küçük yaşta çocukken organizasyon ve yönetim becerisi ailesi tarafından fark edilmiştir. Günümüzde ekibi ile birlikte, Aile Şirketi’ni kurmuş olmayı yaşantısında ki en büyük başarı olarak tanımlamaktadır. Bulut Sedat Alpman’ın kurduğu şirketler Türkiye ve Yurt dışında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ünlü ismin günümüz itibariyle Youtube video kanalında ki abone sayısı 172 B, resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 341bin civarındadır.

1 Yorum

  1. Vikipedi’de 1 Haziran doğum tarihi diyor o zaman burcu İkizler oluyor. Bu sitede doğum tarihini 1 Ocak diye yazmışsınız. Hangi tarih doğru bilmiyorum ama 1 Ocak’ta doğduysa da burcu Balık olmuyor, Oğlak oluyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz