KimNereli.net

Ramazan Kurtoğlu

Ramazan Kurtoğlu Kimdir?

Ramazan Kağan Kurtoğlu
Gerçek adı: Ramazan Kağan Kurtoğlu
Doğum Tarihi: 27/04/1956 (64 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Burç: Boğa
Meslek: Akademisyen Ekonomist Yazar
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesi İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Antalya Serik

Ramazan Kurtoğlu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ramazan Kurtoğlu son dönemlerde özellikle ekran severler tarafından sıkça merak edilen isim olmuştur. Hakkında aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? eğitimi ve daha bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ramazan Kurtoğlu Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesinde yüksek lisans yapmış, The Universty of British Colombia, Vancouver, University of California, San Diego, University of Pennsylvania ve Kaliforniya Irvine’de lisansüstü, master ve doktora çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Kaliforniya Üniversitesinde sertifika programını tamamlamış Küresel Operasyon Yönetimi dalında Pre-MBA programı yapmış bir dönem Ortadoğu Gazetesinde yazıları yayınlanmıştır. Ekran severler tarafından ilk olarak 2007 yılında SKY Türk Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman isimli programda tanınan Ramazan Kurtoğlu daha sonra Pelin Çift İle Öteki Gündem programına katılmıştır.

İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini Aksu Öğretmen Lisesinde tamamlamıştır. Uzmanlık alanı davranış bilimleri, ekonomi, küresel operasyon yönetimi, finansman ve uluslararası finans ve dinler tarihidir. 20 sene Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarında orta ve üst düzey yöneticilik görevini üstlenen Ramazan Kağan Kurtoğlu Aydın Üniversitesinde öğretim üyesi, ayrıca İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanıdır.

1956 yılının Nisan ayında Antalya Serik’de dünyaya gelmiştir. Boğa burcudur. Aslen Fettahlı Yörüklerindendir. Eski şampiyon milli güreşçi ve yağlı güreş pehlivanlarından Muharrem Kurt’un 7 çocuğunun en büyüğüdür. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarında müdür, genel müdür muavini, genel müdür ve icra kurulu üyesi olarak görev yapmış, Üniversitede dersler vermiştir.

Dr. Ramazan Kurtoğlu yazmış olduğu bazı kitapları;

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Küresel Para Oyunları ve Psiko-Siber Savaş, Nörofinans, Evanjelizm, Din ve Küresel Ekonomi-Politik, Tanrı İmparatorluğu ve Türkiye, Türkiye Ekonomisi. Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Tapınak Şövalyeleri ve Nöro-Mesih, Biyo-Politik Savaşlar, Küresel Düzenin Şifreleri, Envajelizm & Tanrıyı Kıyamete Zorlamak, Küresel Hegomanya Savaşları & İklim Su ve Gıda, Küresel Para Savaşları ve Davranış Ekonomisi Nörofinans, Hollywood İşi, Para Oyunu & Psiko Siber Savaş. Hollywood ve Kabala’nın 13. Havarisi Evanjelizm & Dünya İmparatorluğu ve Türkiye.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ramazan Kurtoğlu
Gerçek adı: Ramazan Kağan Kurtoğlu
Doğum Tarihi: 27/04/1956 (64 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Burç: Boğa
Meslek: Akademisyen Ekonomist Yazar
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesi İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Antalya Serik
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

455.703 kez okundu

2.

Beren Saat

408.072 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

354.083 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

315.206 kez okundu

5.

Tarık Akan

302.946 kez okundu

6.

Tarkan

246.364 kez okundu

7.

Volkan Demirel

232.249 kez okundu

8.

Emre Mor

207.767 kez okundu

9.

Ersay Üner

204.272 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

201.051 kez okundu