Ragıp Kutay Karaca

Ragıp Kutay Karaca hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı, eğitimi ve biyografi bilgileri.

1987 ve 1991 yılları arasında Hava Harp Okulu Komutanlığı Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsünde Lisans yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimini Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde tamamlamıştır. Ardından Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktora yapmıştır. 2012 senesinde ise Uluslararası İlişkiler Siyasi Tarih alanında Doçent olmuştur.

Uzak Doğu bölgesi, Güvenlik, enerji ve Türk Dış Politikası alanlarında çalışmalar yapan Prof. Dr. Ragıp Kutay Karaca’nın 1 tanesi ders kitabı olmak üzere 5 editöryal 8 kitabı bulunmaktadır. Uzmanlık ve çalışma alanları ile ilgili yayınlanmış bir çok makalesi vardır. Diplomasi Tarihçisi ve Fenerbahçe Kongre Üyesi’dir.

Ragıp Kutay Karaca görevleri;

Nişantaşı Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler 2018 (Profesör)
Nişantaşı Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler (2017 – 2018 Doçent)
İstanbul Gelişim Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi / Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (2013 – 2017)
Harp Akademileri Komutanlığı / Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Ulusal ve Uluslararası Güvenlik Stratejileri Anabilim Dalı (2012 – 2013)
Harp Akademileri Komutanlığı (2010 – 2012 Öğretim Görevlisi)

Bazı kitapları ise, New Concepts and New Conflicts in Global Security, Güç Olma Stratejisi İçin Soğuk Savaş Sonrası Türkiye – Çin İlişkileri, Diplomasi Tarihi 1, Dünyadaki Yeni Güç Çin Tek Kutuptan, Çift Kutuba.

Prof. Dr. Ragıp Kutay Karaca’nın maalesef doğum yeri, yaşı, aslen nereli olduğu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz