Rafael Cemo Çetin

Rafael Cemo Çetin hakkında merak edilen oyunculuk ve modellik kariyeri. Peki kaç yaşında? doğum yeri neresi? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılında Almanya, Berlin’de dünyaya gelen Rafael Cemo Çetin ünlü yönetmen, yapımcı Sinan Çetin ve Rebekka Haas çiftinin çocuklarıdır. Annesi Rebekka Haas bir çok projede görüntü yönetmeni olarak çalışmalar gerçekleştirmiş, diğer bir yandan yoga ile ilgilenmektedir. Babası Sinan Çetin’in ilk evliliğinden olan Rüzgar Çetin isminde bir abisi vardır. Ayrıca Tess Sahara ve Orfeo Çetin isimlerinde iki kardeşi daha vardır. Baba tarafından aslen Van’lıdır. Boyu 1.86 cm, burcu ise Aslan’dır.

Günümüzde yaşantısını İngiltere New York’ta sürdüren Cemo Çetin, New York School of Visual Arts’ta yönetmenlik üzerine eğitim almıştır. Uzun boyu, yakışıklılığı ve karizması ile dikkatleri üzerine çeken başarılı isim oyunculuğun yanı sıra takım tasarımları ile de dikkat çekmektedir.

Ailesinin desteğini de alan Cemo Çetin kendisini oyunculuk üzerine geliştirmiş ve bir kaç sinema filminde rol almıştır.

Sinan Çetin’in 1993 senesinde çekmiş olduğu Berlin in Berlin adlı sinema filminin uyarlaması, New York in New York’ta rol alan ünlü isim ayrıca bu filmde yapımcı olarak görev yapmıştır.

Rafael Cemo Çetin oynadığı sinema filmleri;

Romantik (Çocuk Gökhan)
2012 – Çanakkale Çocukları
2018 – İstasyon
2019 – New York in New York

Yakışıklı oyuncunun sevgilisinin ise günümüzde İlayda Eltemur olduğu medyada ve magazin dünyasında sık sık gündeme gelmektedir.

Aslında kamera arkasında olmayı tercih etmiş olsada günümüzde hem model, hem de oyuncu olarak kamera önünde yer alarak kariyerini sürdürmektedir. İlerleyen yıllarda ise yönetmen olarak başarılı yapımların altına imzasını atmak istemektedir. Annesi Alman, babası ise Türk olan başarılı isim melek olmaktan hoşlandığını ve iki farklı kültürden olmanın güzel bir duygu olduğunu belirtmiştir. Ayrıca 6 sene kadar yaşantısını Amerika’da sürdürmüştür.

Düzgün fiziği ile dikkat çeken isim bol bol spor yapmakta ve mümkün olduğunca organik beslenmeye dikkat etmektedir. Günde 20 yumurta beyazı tükettiğini en sevdiği yemeğin ise yumurta ve accai bowl olduğunu belirtmiştir.

İstanbul’da en sevdiği mekanlar Lucca ve Soho House. Modayada çok dikkat etmekte genellikle vintage veya klasik tarz giyimi sevmekte, mümkün olduğunca modern ve trend tarzlardan uzak durmaktadır.

Arabasında ise sık sık Chet baker, Explosions in the Sky, Migos, Travis Scott ve Asap Rocky gibi isimleri dinlemekten büyük keyif almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz