Pratyusha Banerjee

Pratyusha Banerjee ülkemizde Kanal 7 ekranlarında yayınlanan İkimizin Yerine adlı dizi ile ekran severler tarafından tanınmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kaç yaşında neden öldü? intihar mı etti? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Ağustos ayında Hindistan’ın Cemşidpur şehri’nde dünyaya gelen Banerjee henüz 19 yaşında iken katıldığı bir yetenek yarışmasının ardından oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Pratyusha Banerjee İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Anandi karakteri ile Balika Vadhu (İkimizin Yerine) isimli dizide gerçekleştirmiştir. Babasının ismi Shankar Banerjee, annesinin ise Soma Banerjee olan genç oyuncu Hindu dini inancına sahipti.
Dini: Hindu

Pratyusha Banerjee ölümü? intihar mı etti?

Hint asıllı sinema oyuncusu Pratyusha henüz kariyerinin başında iken hayata gözlerini yummuştur. 2006 yılının Nisan ayında intihar eden Pratyusha 24 yaşında vefat etmiştir. Evinde bir pervaneye asılı olarak bulunduğu belirtilen güzel oyuncunun intihar ettiği belirtilmiştir, ancak neden intihar ettiği ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Ailesi ise bu konu ile ilgili genç oyuncunun herhangi bir sorunu olmadığını, intihar etmesi için hiç bir sebebin olmadığını belirtmişlerdir. Uzun bir inceleme sonucunda cinayet vb. bir bilgiye ulaşılamadığı için 2 yıl sonra polis kayıtlarına intihar olarak geçmiştir.

Pratyusha Banerjee ‘nin o dönemde sevgilisi olan oyuncu ve yapımcı Rahul Raj Singh’in Pratyusha’nın cesedine ulaştıktan sonra hemen hastaneye kaldırdığı kaynaklarda geçmektedir. Öldüğünde ise yanında 2 yaşında kızının da olduğu belirtilmiştir.

Oyunculuk kariyeri;

Rol aldığı İkimizin Yerine isimli dizi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Dizide güzel oyuncu Avika Gor‘da rol almıştır. Ayrıca Hindistan’da Bigg Boss 7, dans realite TV şovu Jhalak Dikhla ve 2014 senesinde Pyaar Tune Kya Kiya ve Hum Hain Na ve Sasural Simar Ka isimli dizilerde de rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz