Polat Yağcı

0

Müzik yapımcısı, prodüktör Polat Yağcı çocukluk yıllarından itibaren neredeyse her kasedi aldığını o dönemdeki herhangi bir albümde hangi sırada hangi şarkı var gibi soruların cevabını dahi bildiğini ve tam bir müzik aşığı olduğunu belirtmiştir.

Manisa Turgutlu’da dünyaya gelen Polat Yağcı İlköğretim döneminde defterini kestiğini, biletler hazırladığını ve bu biletleri satarak düğün salonu ve çay partileri organize ettiğini açıklamıştır.

18 yaşında iken Yalçın Menteş’in tiyatro işlerini yapan Polat Yağcı daha İstanbul’a yerleşmiş ve Grup Laçin’in konser biletlerini satmıştır. İlk dönemlerde hemen ofis açtığını ama kısa sürede battığını bununla büyük bir tecrübe edindiğini belirten Polat Yağcı en son Orhan Gencebay’ın 32 sanatçıyı buluşturarak hazırlanmış olan albümü ile 850 Bin satış gerçekleştirmiştir. Gelen para ile Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfına 430 çocuğun bir yıllık eğitim masrafına ödeme yapmış ayrıca birde memleketi Manisa Turgutlu’ya 12 derslik bir okul yaptırmıştır. Gelecek dönemlerde ise yine memleketine bir cami yaptırmak istediğini belirtmiştir.

Günümüzde Lunapark, Sinema ve düğün salonları ayrıca öğrenci yurdu sahibi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aslen Manisa Turgutlu’ludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz