Pınar Erbaş

Pınar Erbaş ile Söz Sende Habertürk ekranlarında. Başarılı isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Pınar Erbaş Kimdir?

Pınar Erbaş sunucu, moderatör, haber spikeri, gazeteci. Yatılı olarak Galatasaray Lisesi’nde okumuş, ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Üniversitesi döneminde Habertürk bünyesinde stajer olarak çalışma hayatına atılmıştır. Okul eğitimi sonrasında muhabir olarak Habertürk Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştır. Yaşam, kültür, sanat gibi konular üzerine bir çok röportaj yapmış ve sabah haberlerini sunmuş, hafta sonu bülteninde ise sunucu olarak görev almaya başlamıştır.

Uzun süre hafta sonu haber bülteninde sunuculuk yapan Erbaş, günümüz itibariyle Habertürk ekranlarında Söz Sende programı ile ekran karşısına geçmiştir. Ayrıca hafta içi her akşam Show Ana Haber’de yer almaktadır.

Galatasaray Üniversitesi ağırlıklı olmak üzere farklı eğitim kurumlarında lisans ve yüksek lisans öğrencilerine diksiyon, etkili iletişim ve medya okur-yazarlığı ile ilgili dersler vermiştir. Pek çok kez Türkiye’nin En İyi Kadın Haber sunucusu seçilmiştir.

2021 senesinde BloombergHT televizyon kanalında 1+1=1 isimli programı sunmuştur. Sunuculuk kariyerinin yanı sıra 2019 senesinde 2 adet masal kitabı yazmıştır. İnek Möli Asla Unutmaz ve Tavuk Rola Şarkı Söylemek İstiyor isimli iki kitap kaleme almıştır. 2022 yılında ise Evini Arayan Ayı isimli masal kitabı yayınlanmıştır.
pinar erbas5 jpg

Pınar Erbaş Kaç Dil Biliyor?

Pınar Erbaş ileri derecede İngilizce bilmektedir. Ayrıca Fransızca bilen başarılı isim, diksiyon eğitimi almıştır.

Pınar Erbaş Nereli?

Pınar Erbaş aslen İstanbul doğumludur.

Pınar Erbaş Boyu, Kaç Yaşında?

Pınar Erbaş 36 yaşında ve 1.70 boyundadır. Doğum tarihi 4 Haziran 1987, burcu ise ikizler’dir.

Pınar Erbaş Evlimi? Eşi Kim?

Pınar Erbaş 2022 yılında Mehmet Akif Ersoy ile evlenmiştir. Eşi Mehmet Akif Ersoy Habertürk sunucu ve moderatörlerindendir.

Sıkı bir Galatasaray taraftarı olan Erbaş’ın resmi instagram hesabı @pinarerbas_ ‘dır.
pinar erbas6 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz