Pınar Aydınlar

0

Pınar Aydınlar aslen nereli? hayatı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? evli mi? müzik ve siyaset hayatı.

1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Erzurum Aşkale İlçesi nüfusuna bağlıdır.

Pınar Aydınlar, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı kazanmış, Temel Bilimler Bölümü’nden mezun olmuştur.

2002 yılında Arif Sağ’ın oğlu Tolga Sağ ile evlenmiştir. Ancak evliliği 10 yılın ardından 2011 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Toprak ve Turna isimlerinde bir kız, birde erkek ikiz çocukları vardır.


2003 senesinde Türkü Söylemek Lazım isimli ilk solo albümünü müzik severler ile paylaşmıştır. Ardından Kırmızı Gül ve Mavi Bir Düş albümlerini çıkaran sanatçı bir konser esnasında dile getirdiği bazı sözleri nedeni ile 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştır.

Sol görüşe sahip olan Pınar Aydınlar bir çok konserinde verdiği mesajlar nedeni ile çok sayıda yasal işlemlere maruz kalmıştır. Özellikle 25 Mart 2009 tarihinde Tunceli Kışla Meydanında bir miting’de dile getirdikleri nedeni ile de hakkında 2 sene hapis cezası istemiyle dava açılmıştır.

2014 yerel seçimlerinde HDP’den İBB Eşbaşkan Adayı olmuş, 2015 Mart seçimlerinde ise HDP aday adayı olarak seçimlerde yer almıştır. n Pınar Aydınlar İstanbul’da dünyaya gelmiş aslen Erzurum Aşkale’lidir.

1 Ekim 2012’de yayın hayatına adım atan soL günlük gazetede yazmıştır. Bir dönem Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün seçim şarkısını seslendirmiştir. Şarkının sözlerini ise o dönemde eski eşi Tolga Sağ yazmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz