Pevrul Kavlak

1962 yılında dünyaya gelen Sendikacı Pevrul Kavlak İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini Kırıkkale’de tamamlamış ardından 1979 senesinde Silah ve Tüfek Fabrikasında iş hayatına atılmıştır.

Fabrika’da işçi olduğu dönemde Çerkezköy’de sendikacılık hayatına atılmış ve 2002 yılında Türk Metal Sendikası Genel Sekreterlik görevine başlamıştır.

Günümüzde Türk Metal İş Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Pevrul Kavlak evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

2008 yılında Ergenekon soruşturması kapsamında aranmış ardından kendisi İstanbul Emniyet Müdürlüğüne giderek teslim olmuş ifadesinin ardından Savcılık tarafından serbest bırakılmıştır. Yaşantısını Ankara’da sürdüren Kavlak Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir.

1 Yorum

  1. Sayın başkanim siz iyi bir insansınız süpem yok ALLAH razı olsun sizden ama sendikalara bıraktığınız kişiler için aynı şeyi demek pek mümkün değil ben de sizin uyenizim ama işten cikarildim sendika ya gittim dışlanmış hissettim bu konularda da ofislerde bir yaptırım yaparsanız sevinirim çünkü bir bayan gelince hürmet var ama bir erkek gelince hiç yakınlaşma yardım yok ben suan işsizim sendikaya sadece uğrayıp elinizde beni yolaya bileceginiz bir operasyon varmı diye sordum bilgi alım dedim ama dısarda başka fabrikaya gidince daha bir yakınlık ve alaka var sizin nasıl işçiye yakın biri olduğunuzu biliyorum yardımlarınızı istiyorum teşekkür ler
    Emin aydın

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz