Pelin Yılık

Pelin Yılık 1980 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Çankırı’lıdır, Çankırı’nın köklü ailelerindendir. 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, MHP Çankırı Bölgesi, 2. sıradan milletvekili adayı olmuştur. Günümüzde MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

2003 senesinde, Kudret Göz Hastanesi bünyesinde Halkla İlişkiler Müdürü olarak iş hayatına atılmıştır. 3 sene kadar çalıştıktan sonra aynı hastane bünyesindede Hastane Müdürlüğü görevine atanmıştır. 8 senes görevini başarı ile yerine getirmiş, 2014 senesinde Kudret Göz Hastanesi Yönetiminin kararı ile Genel Müdürlük görevine getirilmiştir. Görevinde İç Denetçilik Sertifikası başta olmak üzere birçok alanda sertifika kazanmış ve akademik çalışmalarda bulunmuştur.

Pelin Yılık eğitim hayatı:

Çankaya Lisesi’ni bitirmiştir. Ardından Gazi Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Atılım Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Gazi Üniversitesi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümünde doktora eğitimini sürdürmüştür.

Dr. Pelin Yılık ileri seviyede İngilizce, Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz