Pelin Çalışkanoğlu

Koruyucu bir ailede yetişen Pelin Çalışkanoğlu bir röportaj’da öz ailesinin kendisini İstanbul Kadıköy Fenerbahçe Parkı’nda bir koruyucu aileye verdiğini 7 yaşında iken öğrendiğini belirtmiştir. İlk öğrendiğinde bunu kabullenmesi çok zor olsada şimdi iyiki vermişler diye bu konu ile ilgili açıklamaları mevcuttur.

Koruyucu ailedeki babasının vefat ettiğini annesi ile birlikte sıkça gezdiklerini dile getirmektedir. Öz kardeşinide bir yetiştirme yurduna vermişler ancak artık orada olmadığını ve sık sık görüştüğünü belirtmektedir.

O yıllardan itibaren içinde bir koruyucu aile derneği kurmak istediğini ve günümüzde bu hayalini gerçekleştirdiğini açıklamıştır. Günümüzde Kalben Korunma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneğini aktif hale getirmeyi başarmışlardır.

Öz ailesi ilede onların ihtiyaçları doğrultusunda sık olmasada görüştüğünü belirten Pelin Çalışkanoğlu Haliç Üniversitesi Konservutuvar tiyatro bölümü mezunudur. Müşfik Kenter’in öğrencilerindendir. Mezun olduktan sonra film ve dizilerde rol almaya başlamıştır. Günümüzde Elif dizisinde rol alan Çalışkanoğlu dizidede Pelin karakterini canlandırmaktadır. İstanbul doğumludur.

Sevgilisi Aşkın Ekşi AUTOBELLA profesyonel otomobil koruma sistemleri işi ile ilgilenmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz