Peker Açıkalın

Usta oyuncu Peker Açıkalın İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur.

1997 senesinde Nilüfer Açıkalın ile evlenmiş 1994 senesinde ayrılmışlardır. 1999 ve 2001 yılları arasında sanatçı Niran Ünsal ile bir evlilik gerçekleştirmiş son olarak 2005 ve 2007 yılları arasında Melek Taşkın ile evlenmiş ve boşanmıştır.

Niran Ünsal ile evliliğinden Narin Şeker Açıkalın, Melek Taşkın ile evliliğinden ise Perim Yakut Açıkalın isimlerinde iki evladı vardır.

İlk televizyon deneyimini TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kim Bunlar televizyon programı ile 1982 yılında gerçekleştirmiştir.

Özellikle Avrupa Yakası adlı dizide canlandırdığı Gaffur karakteri ile izleyenleri ekrana kilitlemeyi başaran Peken Açıkalın bir çok dizi ve sinema’da rol almıştır.

Çocukluk yıllarını İstanbul Florya’da geçirmiştir, ailesi ise manifaturacılık ile uğraşmakta idi. Peker Açıkalın aslen Kars’lıdır ve Kars doğumludur.

Bugüne kadar Türk’ün Uzayla İmtihanı, Yahşi Cazibe, Mert ile Gert, Yalan Dünya, Avrupa Yakası, Ev Hali, Ekmek Teknesi, Çiçek Taksi, Gülşen Abi dizilerinin yanı sıra Kara Kentin Çocukları, Kolay Para, Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Sınıfı Askerde, O Şimdi Mahkum, Maskeli Beşler İntikam Peşinde, Hababam Sınıfı Üç Buçuk, Maskeli Beşler Irak, Destere, Türkler Çıldırmış Olmalı ve Gülcemal gibi sinema filmlerinde rol almıştır.

2018 yılında ise Karımı Gördünüz Mü? isimli sinema filminde İvana Sert ile başrolleri paylaşacağı açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz