Parla Şenol

Parla Şenol hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? rol aldığı diziler, sinema filmleri, kısaca hayatı ve biyografisi.

1956 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Türk orkestra şefi ve şarkıcı Armağan Şenol’dur. Kardeşi Arda Şenol ise müzisyendir. Namık Kemal İlköğretimi ardından İtalyan Kız Ortaokulu ve Site Koleji’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Belediye Konservatuvarı, Bale Bölümünde eğitim almıştır.

Henüz beş yaşında iken atıldığı sinema dünyasında 12 yaşına kadar toplam 38 sinema filminde rol almıştır. Dokuz sene kadar bale yapmış, beş sene solfej ve bir senede piyano eğitimi almıştır. Bugüne kadar toplam 7 adet 45’lik plak ile yaklaşık 17 senelik bir müzik kariyerine sahiptir.

Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilen Parla Şenol 1984 senesinde Nazar Bey ile evlenmiş ve bu evliliğinden 1992 doğumlu Aras isminde bir oğlu vardır.

2017 yılından itibaren oyunculuk kariyerini sürdüren Parla Şenol Kanal 7 ekranlarında yayınlanmakta olan Elif dizisinde rol almaktadır.

Benim Küçük Meleğim, Hancı, Barbut Süleyman, Beş Hikaye, Ekmek Parası, Çöpçatan, Bahriyeli Ahmet, Bana Annemi Anlat, Avare Yavru ve Filinta Kovboy. Erkek Ali, Katilin Kızı, Paylaşılmayan Sevgili, Adım Çıkmış Sarhoşa, Babasız Yaşayamam, Adım Bayram Bayram rol aldığı sadece bir kaç sinema filmidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz