Özlem Gürses

TED Ankara Koleji’ni Türkiye 2.si olarak kazanmış ve İlköğretim Lise eğitimini TED Kolejinde tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Ardından Yüksek Lisans yaptığı dönemde trafik kazası geçirmiş ve İstanbul’a giderek medya ile tanışmıştır.

İlk Medya çalışma hayatına ATV Haber Merkezinde muhabir olarak atım atanmıştır. Daha sonra Star Tv Gece Hattı, Kırmızı Koltuk, NTV Mimarlık Yaşam, CNN Türk Yeşil Ekran gibi programlar ile çalışmalarını sürdürmüştür. Ardından Habertürk’te 20. Saat, 13 Ajansı, Bildiğin Gibi Değil, Burası Haftasonu ve Habertürk Gündem programlarında sunucu ve editör olarak çalışmış ardından Kanal 1 Ana Haberin müdür yardımcılığını devralmış ayrıca sunmuştur.

Skyturk, Tv8, Fox Tv, ArtıBirTv gibi kanallarda çalışan Özlem Gürses bir çok organizasyonda sunucu ve moderatörlük yapmıştır.

2017 yılında Bazen Olmaz isimli kitabını okur severler ile paylaşan Özlem Gürses günümüzde Sözcü Gazetesi bünyesinde röportaj ve köşe yazıları ile çalışma hayatını sürdürmektedir.

2002 yılında Mustafa Turkay Tatar ile evlenmiştir, Uzay isminde bir oğlu vardır.

1 Yorum

  1. 10 yaşındaki oğlum Yekta Efe ŞAHİN, Niemann Pick Tip B tanısı ile Gazi Üniversitesi hastanesinde takip ediliyor. Sizin sağlık alanındaki tecrübelerinizi okudum, hastalığın ilacı bulunmadığından, özellikle Osman KİBAR ile iletişim kurmamıza yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz