Özkan Yalım

Özkan Yalım hakkında merak edilen siyaset kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılının Aralık ayında dünyaya gelen Özkan Yalım aslen, Uşak Eşme Köylüoğlu köyü nüfusuna kayıtlıdır. Annesi Birgül hanım, babası ise Dursun Bey’dir. 1985 senesinde Eşme Lisesi’nden mezun olan Yalım, 1990 yılında Belçika’ya gezi için gitmiş orada Temizlik İşçiliği şoförü olarak çalışmaya başlamıştır. Ardından Belçika’da 2 araç ile nakliye işine girmiş ve kısa süre içinde iş girişimi ile 2 araçlık nakliye’yi, Tır Filosu haline getirerek başarılı iş hayatına adım atmıştır.

2007 senesinde ise Bulgaristan’ın Avrupa Birliği’ne girmesinin ardından nakliye alanında ülkedeki eksikliği doldurmak adına Bulgaristan’da yeni bir şirket kurmuştur. 2008 senesinde ise Uşak Sivaslı ilçesine yatırım yapmış, ilk olarak akaryakıt istasyonu açmış ve nakliye ile birlikte iş makinesi sektörüne girmiştir. CHP Uşak Milletvekili, AB Uyum Komisyonu Başkanvekili ve AB Karma Parlamento Üyesi’dir.

Günümüzde Uşak’ta da 160 kişiye istihdam sağladığı 2. Petrol İstasyonu bulunmaktadır. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem Milletvekili adayı olmuştur. Evli ve 3 evladı olan Yalım, Bulgarca ve Fransızca bilmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte Uşak’ta sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz