Özkan Pektaş

1960 yılında dünyaya gelen Mustafa Özkan Pektaş Ankara doğumludur. Babası Maden Tetkik Arama’da memur olarak çalışmıştır. Özkan Pektaş 9 yaşında iken babasını yitirmiştir. İlköğrenimini Alparslan İlkokulu’nda tamamlamış, Darüşşafaka Lisesi’nde Liseyi ardından Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumuş 4 senenin ardından Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun olmuştur.

2001 ve 2005 yılları arası Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Doçen olarak öğretim üyeliği yapmıştır. Çalışmalarını klinik ve bilimsel çalışmalar üzerine yoğunlaştıran Özkan Pektaş Kanal 6, BRT ekranlarında psikiyatrik ve psiko-sosyal konular üzerine Derinlikler isimli program yapmıştır. Ayrıca Takvim Gazetesi ile Gülümse dergisinde köşe yazarlığı yapmıştır.

2011 senesinde kadar Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia Kliniklerinin Şef yardımcılığını yapmış ardından Haliç Üniversitesinde Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde Psikopatoloji dersi vermiştir.

2005 yılında psikiyatri Doçenti olan Özkan Pektaş bugüne kadar 3 evlilik gerçekleştirmiştir. İlk evliliğinden Aras ve Fırat isimlerinde iki oğlu, İkinci evliliği asistanı Arzugül Hanımdan Alaz isminde bir oğlu olmuştur. Son evliliğini ise Sibel Hanım ile gerçekleştirmiştir.

2013 yılında Şan Şöhret ve Paranın Bedeli isimli kitabı yazmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz