KimNereli.net

Özgür Karakaş

Özgür Karakaş Kimdir?

Özgür Karakaş
Gerçek adı: Özgür Karakaş
Doğum Tarihi: 1966 (53 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Yasemin Karakaş ile)
Meslek: Çevirmen Öğretmen
Mezuniyet: İngiliz Dili ve Edebiyatı İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir

Özgür Karakaş Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Özgür Karakaş Hoca kimdir? hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, kariyeri, çevirmenlik eğitim hayatı ve biyografi bilgileri.

1966 yılında aslen İzmir, Alsancak’ta dünyaya gelmiştir. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite eğitim döneminde farklı yerlerde çevirmenlik yapmıştır. Son sınıfta iken günümüzde Prof. olan değerli bir Öğretim Üyesinin desteği ve teşviki ile kütüphanecilik öğrencileri ve diğer kursiyerler için Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nin Dil Laboratuvarında Cambridge kurs kitapları ve sistemi ile İngilizce kursu düzenlemiş ve koordine etmiştir. Mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Okutman sınavını kazanmış, 1989 ve 1998 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda hazırlık sınıf öğretmenliği yapmıştır.

Özgür Karakaş çalışma hayatı;

Ayrıca, Marmara Üniversitesi kurslarında çalışmış, Boğaziçi Proficiency sınavlarına dışarıdan öğrenci hazırlamış ve İstanbul’daki bir çok özel okul öğrencisine dışarıdan İngilizce, Matematik ve Fen dersleri vermiştir. (Semiha Şakir, Alman Lisesi, Işık Lisesi, Avusturya Lisesi, Saint Benoit vb.)

1994 ve 1996 seneleri arasında Doçentlik İngilizce sınavı, 1997-1999 KPDS, 2000-2012 ÜDS ve KPDS, 2013’ten günümüze YDS sınavları için İstanbul’daki neredeyse bütün Üniversiteler (Özellikle İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi) ile tamamına yakın bölümlerinde (Özellikle Veterinerlik, Hemşirelik, Eczacılık, Diş Hekimliği, Tıp Fakültesi, Kimya, Tarih, Makine, Güzel Sanatlar vb.). Sakarya Üniversitesi (İşletme, Türk Dili, Tarih vb.), Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi ve Tekirdağ Ziraat Fakültesi ile çalışmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca pek çok değerli Öğretim Üyesi Dekan, Bölüm Başkanı, Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent ve Öğretim Üyesi Adayına özel ders verme ayrıcalığını yaşamış, senelerce yabancılara Türkçe derste vermiştir.

Zamanla tecrübe ve birikimi ile Yabancılar için Türkçe Hazırlık Kitabını şekillendirmiştir.. Advanced YDS Tests kitabı baskıda ve pdf olarak sitesinden satın alınabimektedir.

The Participle Conundrum: Solution for Turks; Reading, Vocabulary ve Turkish Prep for Foreigners: A Prep Teacher’s Practical Approach Kitapları da yazılmakta ve derlenmektedir.

Dil, sınav ve çeviri uzmanı olan Özgür Karakaş evlidir ve bu evliliğinden bir oğlu vardır. Resmi web sitesi üzerinden kursları hakkında ve diğer detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Özgür Karakaş
Gerçek adı: Özgür Karakaş
Doğum Tarihi: 1966 (53 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Yasemin Karakaş ile)
Meslek: Çevirmen Öğretmen
Mezuniyet: İngiliz Dili ve Edebiyatı İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

373.768 kez okundu

2.

Tarık Akan

290.451 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

284.471 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

224.582 kez okundu

5.

Tarkan

219.171 kez okundu

6.

Volkan Demirel

217.633 kez okundu

7.

Emre Mor

191.918 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.127 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

176.725 kez okundu

10.

İrem Derici

172.452 kez okundu