Özgür Karabat

Özgür Karabat 27. Dönem İstanbul CHP İstanbul Milletvekili. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi – Türkiye – Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özgür Karabat Kimdir? Aslen Nereli?

1974 yılının Mayıs ayında dünyaya gelmiştir, aslen Tokat Niksar İlçesi nüfusuna bağlıdır. Babası Hüseyin Karabat, annesi ise Alime Karabat’dır. İlkokul ve Ortaokul tahsilini babasının da öğretmenlik yaptığı memleketinde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Üniversite eğitiminin ardından ülkemizin önde gelen dış ticaret firmalarında Genel Müdür olarak görev yapmıştır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Uluslararası Finansal Raporlama Uzmanı ünvanına sahiptir.

2009 yılının Şubat ayında aktif siyaset hayatını devam ettirdiği Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Üst üste 2 kez bu göreve devam etmiştir. 2013 Temmuz’da ise Başakşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için İlçe Başkanlığı görevinden ayrılmıştır. Aday belirlenmesi için gerçekleşen ön seçimde %67 ile İstanbul İlçeleri arasında en çok oy alan aday adayı olmuştur.

1996 senesinde Üniversite eğitim döneminde tanıştığı Dilek Hanım ile 2000 senesinde evlenmiştir. Bu evliliğinden 2006 doğumlu Umut isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz