Özgür Ceylan

1973 yılında dünyaya gelen Özgür Ceylan İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Biga’da tamamlamıştır. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

Aslen Çanakkale, Yenice İlçesi Naipli Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Üniversite eğitiminin ardından Özgür Ceylan Çanakkale’nin Yenice İlçesi Naipli Köyü 1973 doğumludur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Biga’da tamamlayan Ceylan, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde İşletme okudu. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik stajını tamamlamış ve SMMM olmuştur. Mali Müşavirlik mesleğini sürdürmeyen Ceylan, Çan ve Biga’da kendilerine ait olan Ceylan Dershaneleri bünyesinde Koordinatör olarak çalışma hayatını sürdürmüştür. 2007 senesinde ise kendi işyeri Ceylan Yapı Market’i kurmuş ve inşaat malzemeleri ticareti ile iş hayatını sürdürmüştür.

2012 senesinde CHP İlçe Yönetimine girmiş, İlçe Başkan yardımcılığı, ilçe sekreterliği ve 2 dönem İlçe Başkanlığı yapmıştır. 2018 yılında ise Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili olarak meclise Özgür Ceylan evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır. Orta düzeyde İngilizce diline hakimdir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz